PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hekime ‘Beyinsiz Kezban’ Diyen Hastaya 10 Bin TL Para Cezası

Tekirdağ Şehir Hastanesinde görevli bir hekime hasta tarafından söylenen “beyinsiz kezban” sözü 10.600 TL para cezasıyla karşılık buldu.

Gündem 29.09.2022, 10:16 Cansu Polat
Hekime ‘Beyinsiz Kezban’ Diyen Hastaya 10 Bin TL Para Cezası

Tekirdağ Şehir Hastanesinde görev yapan bir hekime, “beyinsiz kezban” diyerek hakaret eden hasta hakkında açılan davada, kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret eyleminin aleni ortam olan hastane koridorunda gerçekleştirilmesi nedeniyle ceza da artırım yapılarak 10.600 TL adli para cezası verildi.

Hastanın daha önce herhangi bir sabıkasının olmaması nedeniyle 5 yıl suç işlememe şartıyla cezanın ertelendiği belirtildi.

Mahkeme tarafından verilen ceza her ne kadar 5 yıl suç işlememe şartı ile ertelenmiş olsa da vatandaşın bir daha hekimlere hakaret edemeyeceği aşikar. Çünkü tekraren bir hakaret suçu işlediğinden alacağı cezaya ek olarak bu ertelenen cezasını da alacak.

Yorumlar (3)
Babanın hayrına mı 2 ay önce
Algıya bak. Ben de sağlıkçıyım ve ben de doktorun biriyle tartıştım. Mesele doktorun kendini buranın ağası sanıp öyle konuşması. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Ama onlar da haklı. Girersen odası a önü ilikli, "hocam hocam neolur" diye olacağı budur. Lan bunlar bununla para kazanıyor. Yani babasının hayrına değil. Sana zaten bakmak zorunda randevun varsa. Minnet etme. Şımarıklığın lüzumu yok
aaa 2 ay önce
o dumanlar ateşiyle birlikte sana girsin