PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hekim Cinayetiyle İlgili Valinin Yaptığı Paylaşım Tepki Çekti

Doktor Ekrem Karakaya’nın silahla öldürüldüğü olay sonrası sosyal medya hesabından paylaşım yapan Vali Gül’ün “bu olayı sağlıkta şiddet gibi açıklayamayız” ifadesi tepki çekti

Gündem 07.07.2022, 16:54 Cansu Polat
Hekim Cinayetiyle İlgili Valinin Yaptığı Paylaşım Tepki Çekti

Annesini bir ay önce kalp krizi sonucu kaybeden Hacı Mehmet Akçay isimli şahsın, dün Konya Şehir Hastanesinde Dr. Ekrem Karakaya’yı görevi başında silahla ateş ederek öldürmesi tüm Türkiye’de adeta infial yarattı.

Olayın ardından bir çok siyasi ve sanatçı sağlık çalışanlarını destekleyerek hekimi katleden caniyi kınarken Gaziantep Valisi Davut Gül’den tartışma yaratan tweet geldi. Vali Gül, Ekrem Karakaya cinayetinin sağlıkta şiddet sayılamayacağını belirtmesi tepki topladı.

“Sağlıkta şiddetin ortadan kalkması için alınabilecek tedbirler olmakla birlikte bu olayı sağlıkta şiddet gibi açıklayamayız” diyen Gaziantep Valisi Gül, “nereden baksanız acı bir olay ama daha acı olanı herkesin mevkii kazanma derdinde olması” dedi.

Gaziantep Valisi Gül'ün paylaşımında kullandığı "Bu olayı sağlıkta şiddet gibi açıklayamayız" ifadesi sosyal medyayı karıştırdı. İşte kullanıcıların yaptıkları yorumlardan bazıları;

Yorumlar (17)
Adalet 2 ay önce
Konya'da il sağlık müdürü şahıstan başlayarak ihmali olan tüm idareciler görevlerinden el cektirilmelidir..
Yuh artık 2 ay önce
Onca iyi okul mezunu varken sıfıra yakın puan alıp para ile okumuş adamları torpille yönetici yaparlarsa olacağı bu. En fazla bilgi, görgü çitası da bu olur. Nerde iyi eğitimli kişi varsa yurtdışına gidiyor, nerde Afganistan Suriye Pakistan'da en fazla düz memur olabilecek tip varsa torpille haksızlıkla kritik üst görevlerde. Bu liyakatsizlik ile enflasyon yüzde bin olmalı idi. İyi bile yaşıyoruz. Eğitimli adamlara düşman olmaya devam edin siz tam batmaya mahkumsunuz. ODTÜ, Boğaziçi, İTÜ, Koç, Sabancı ve daha nice iyi üniversite mezunları, İyi tıp fakülteleri mezunları, kalifiye çeşit çeşit mesleklerden gençler, donanımlı insanlar kaçarak yurtdışına gidiyor. Kalanı da gitmek için hazırlık yapıyor. Sonunda kendi kendini helak edecek cahiller ordusu kalsın, hakettiği gibi yaşasın
DR. S. FEZA ÖZDEMİR 2 ay önce
aynı olay bir valiye yapılsa ve ve vali ölse bende çıkıp bu olayı : ''BU OLAYI VALİYE ŞİDDET DİYE AÇIKLAYAMAYIZ'' diye tanımlasam sizler bana ağzınızı bırakıp bir başka organınızla gülmez miydiniz? bende okuyunca aynı herkesin yaptığını yaptım maalesef. AMA ŞU AN BİZİM EV BERBAT KOKUYOR :)))
Hemşire sağlık personeli 2 ay önce
Çok doğru bu olay sağlıkta şiddet değil "SAĞLIKTA VAHŞETİN EN VAHİM HALİ"
sağlık teknikeri 2 ay önce
sayın valinin sağlıkta şiddet kriterleri ne acaba çok merak ediyorum !
tahsin fatih 2 ay önce
tek olcutleri var yandas olunmasi baska yok.
b ak 2 ay önce
Bir katliam yaşandı Vali Bey.
dr 2 ay önce
bu zihniyet yüzünden bu hale gelmedik mi? bir hekimden daha mı çok hayrı dokunmuş bu şahsın devlete, millete?
Aslan 2 ay önce
Sayın valim. Siz korumalarla gezdiğiniz için bu şiddet olayını pek anlayamamışsınız galiba. Sizin için hava hoş olsa gerek. Acil serviste sabah 4 de alkol alıp bağırıp çağıran insanlarla bir karşılaşsanız eminim düşünceniz değişecektir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?