HDP’li Vekille Fotoğrafı Çıkan Teröriste İlaç Sağladığı Öne Sürülen Eski Hemşireye Dava

HDP Milletvekili Semra Güzel ile terör kampındaki fotoğrafları ortaya çıkan terörist Volkan Bora'ya ilaç sağladığı öne sürülen eski hemşire Süreyya R.Ç. hakkında 10 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Gündem 13.01.2022, 13:19 Zeynep Elmalı
HDP’li Vekille Fotoğrafı Çıkan Teröriste İlaç Sağladığı Öne Sürülen Eski Hemşireye Dava

Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel ile terör kampındaki fotoğrafları ortaya çıkan terörist Volkan Bora’ya ait not defterini incelemeye aldı. Soruşturmayı genişleten başsavcılık,  milletvekili Güzel’in yanı sıra defterde telefon numarası bulunan kişi hakkında soruşturma başlattı. söz konusu kişinin, “PKK/KCK terör örgütüyle bağlantılı dernek ve sendikalara üye olduğu” gerekçesiyle 2016’da KHK kapsamında meslekten ihraç edilen ve Şanlıurfa 5. Ağır Ceza Mahkemesinde tutuksuz yargılanan eski hemşire Süreyya R.Ç. olduğu tespit edildi.

HDP’li Vekille Fotoğrafı Çıkan Teröriste İlaç Sağladığı Öne Sürülen Eski Hemşireye Dava

Süreyya R.Ç’nin terörist Bora’ya ilaç temin ettiği yönünde bilgi ve belgelere ulaşılması üzerine “Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun’a muhalefet” suçundan şüpheli hakkında 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlayarak ilgili mahkemeye gönderdi.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Şanlıurfa 5. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianame, sanığın mevcut dosyası ile birleştirildi. İddianamede, terörist Bora ve diğer örgüt mensuplarının faaliyet yürüttüğü bölgede kullanılan depodaki aramada ele geçirilen ilaçların kimler tarafından sağlandığına yönelik araştırma yapıldığı, ilaçların Şanlıurfa’da bir aile sağlığı merkezinden yazıldığının belirlenmesi üzerine o dönem merkezde görev yapan ve terör örgütüyle iltisakı nedeniyle meslekten ihraç edilen eski hemşire Süreyya R.Ç’nin gözaltına alındığı ifade edildi.

Sanığın ikametindeki dijital verilerde yapılan incelemede de PKK’lı teröristlere ait fotoğraflar ile terör örgütü üyelerince seslendirilen şarkının saptandığı belirtilen iddianamede, sanığın bilgisayarından terör örgütü ile iltisaklı haber ajanslarına çok sayıda giriş yaptığının belirlendiği kaydedildi.

İddianamede, “Şüphelinin suça konu ilaçların ele geçirildiği operasyonda etkisiz hale getirilen örgüt mensubuyla fotoğrafının bulunduğu, teröristlere mesleği gereği ilaçları ve yaşam malzemelerini temin etmek suretiyle fon sağladığı anlaşılmıştır.” ifadesine yer verildi.

Sanık Süreyya R.Ç, iddianamede yer alan ifadesinde, PKK’nın terör örgütü olup olmadığı konusunda bilgi sahibi olmadığını belirterek, “Semra Güzel ile Şanlıurfa’da üniversite öğrencisiyken tanıştık. Kendisi hem uzaktan akrabam hem de hemşehrimdir. Söz konusu ilaç eczaneden rahatça temin edilebilecek basit bir ilaçtır. Ancak bu ilaç çalışmış olduğum Aile Sağlığı Merkezinden reçete edilip ne şekilde Volkan Bora’ya ulaştırılmış herhangi bir bilgim yoktur.” beyanında bulundu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
ahmet 1 hafta önce
hdp derhal kapatılmalıdır. ve bunlara da siyaset yasağı getirilmelidir.
SAĞLIK CAMİASI 1 hafta önce
EY TÜRK DEVLETİ BU ASKER ,POLİS KATİLİ PİS FAHİŞELERE NASIL 40 BİN MAAŞ ÖDERSİNİZ??? DERHAL BU PİSLİK TUTUKLANSİN..SEHİTLERİN KANI SIZLATIYOR...
Ömer 1 hafta önce
DÜNYANIN NERESİNDE HANGİ DEMOKRASİDE ASKERİNİ,POLİSİNİ ÖLDÜREN KATİLLERE KATİLLERE MAAŞ ÖDENİYOR VE DOKUNULMAZLIK VERİLİYOR.. YAZIKLAR OLSUN YAZIKLAR...
Ayşe 6 gün önce
BU KATİL HEMEN TUTKLANMALİ.
Hemşireye 1 hafta önce
Hemşire rumuzlu arkadaş burada mı
-7
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?