Hastayı tokatlayan sağlık çalışanın görüntüleri tepki çekti

Hastaların girmesinin yasak olduğu alana girdiği iddia edilen hastayı tokatlayan sağlık çalışanın görüntüleri büyük tepki topladı. Amatör bir kamera aracılığıyla çekildiği görülen görüntülerde, sağlık çalışanının hastayı tokatlamasının ardından arbede çıktığı görülüyor.

Gündem 22.08.2019, 19:15 22.08.2019, 23:44 Güler Sağlam
Hastayı tokatlayan sağlık çalışanın görüntüleri tepki çekti

Brezilya’nın Londrina şehrindeki bir hastanenin acil kliniğinde meydana gelen olayda, hastalarının girmelerinin yasak olduğu bölümde “ilaç çaldığı” iddia edilen hasta, orada bulunan sağlık personeli tarafından tokatlandı. Londrina şehri yerel medyası, hastanın tokat olayından önce birkaç kez uyarıldığını, hastanın ise tüm uyarılara rağmen girilmemesi gereken alana girdiğini ve sonucunda bu olayın meydana geldiğini yazdı. Olay anına ait görüntülerde yer almasada, hastayı tokatlayan sağlık çalışanı ile hasta arasında bir süre arbede yaşandığı da iddia ediliyor.

İŞTE O GÖRÜNTÜ;

TIKLAYIN

SAĞLIK ÇALIŞANI HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILDI

Olaya ait görüntülerin kısa süre içerisinde sosyal medya’da yayılmasından ardından,  Londrina Belediye Başkanı Marcelo Belinati bir açıklama yaparak yaşanan şiddeti kınadı. Belinatı, hiç bir şey şiddeti haklı çıkarmaz diyerek sağlık çalışanın tokat atmasını dooğru bulmadığını söyledi.

Hastayı tokatlayan sağlık çalışanı hakkında soruşturma açıldı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-11
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?