Hastasını Taciz Ettiği İleri Sürülen Ünlü Doktor Hakim Karşısına Çıktı!

Kocaeli 1.Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada, 18 yaşındaki hastasını taciz ettiği iddiası ile yargılanan ünlü doktor hakim karşısına çıktı. Kocaeli 1.Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya sanık A.M.E, sabık avukatı Anıl Acurman ve müşteki avukatı Sema Bekiroğlu Yılmaz katıldı.

Gündem 25.12.2019, 23:56 26.12.2019, 16:44 Güler Sağlam
Hastasını Taciz Ettiği İleri Sürülen Ünlü Doktor Hakim Karşısına Çıktı!

Sanık A.M.E. duruşmada yaptığı savunmada, “Ben 55 yaşında evli bir insanım. 30 yıldır hekimlik yapıyorum. 30 yaşında kızım, 20 yaşında oğlum vardır. Söz konusu olan çocuk benim çocuklarımdan küçüktür, mağdurun yaşından daha büyük çocuklarım vardır. Bugüne kadar böyle bir iddia veya durumla karşılaşmadım. Böyle bir şey yapmış olmam mümkün değildir” dedi.

TIKLAYIN

Mağdur duruşmaya katılmazken vekili Sema Bekiroğlu Yılmaz ise, şikayetten vazgeçtiklerini belirtti

Sanık müvekkili Anıl Acurman, “Başından beri aynı şeyi söylüyoruz. Mağdur bize iftira atıyor demiyoruz ama bir hastalığı olduğu, kullandığı ilaçlar sebebiyle bazen halisülasyonlar gördüğünü söylüyoruz. Mağdurun bipolar bozukluğu vardır. Yaşanılan olayları yanlış hatırlatabiliyorlar. Biz başından beri bu kızın kullandığı ilaçların etkisiyle bunu ifade ettiğini söylüyoruz.  Bu kız evde dedem yanıyor şeklinde söyleyen, halisülasyon seviyesi bu seviyede olan bir kızımızdır. Geçen celse dinlediğimiz tanık bunları bizlere ifade etti. 10 yıldır aynı kızı tedavi eden kişiye böyle bir suçlama yapılması mantık aranılmayacak bir durumdur” diyerek müvekkilinin beraatine karar verilmesini  istedi. 

Mahkeme heyeti doktor A.M.E.’nin çocuğun cinsel istismarı suçundan delil yetersizliğini göz önünde bulundurarak beraatine karar verdi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?