Hastanenin Suyu İçilmiyor, Sağlıkçılar Her Gün Koli Koli Su Taşıyor!

Kayseri Şehir Hastanesi'nin ve sağlık personellerinin yaşadıkları sorunlarını dile getiren Türkiye Kamu Sen ve Türkiye Sağlık Sen Kayseri İl Temsilcisi Kamil Ünal, "Eksik olan personele daha çok iş yüklendi. Personel arasında tükenmişlik sendromundan, memnuniyetsizliğe kadar bir çok sorun had safhada. Örnek olarak personelimiz musluktan akan suyu içemiyor, hastane suyu içilmiyor, personel arkadaşlarımız her gün koli koli dışarıdan su alıp onu kullanıyorlar. Çünkü mevcut hastaneyi işleten firma damacana su getirtiyor ama bizim personele vermiyor, kendi başınızın çaresine bakacaksınız diyor, personel çok dertli" diye konuştu.

Gündem 14.01.2020, 10:59 14.01.2020, 19:16 Güler Sağlam
Hastanenin Suyu İçilmiyor, Sağlıkçılar Her Gün Koli Koli Su Taşıyor!

ULAŞIM VE CAMİ SORUNU

Ünal, ulaşım sorunundan da bahsederek, 'Hastalarımız, ulaşım açısından, ulaşa bilirlik açısından aynı şikayet personelimiz için de geçerli. Tüm personel kendi imkanları ve kendi özel araçları ile ulaşımı sağlıyorlar. 657'ye tabi, memur dediğimiz 4 bin personelimiz var. Onun dışında da firmanın bir o kadar da çalıştırdığı var, tam bilmiyorum" dedi. 

Hastanenin aylık gelirinin yaklaşık 30-35 trilyon arasında olduğunu vurgulayan Ünal, hastanede caminin olmamasının da büyük sıkıntı yaşattığını ve Cuma günleri daha çok sıkıntı yaşandığını, kapalı otoparkta Cuma namazı kılındığını sözlerine ekledi.

TIKLAYIN

30-35 MİLYON TL GELİR, 60 MİLYON TL GİDER...

Başkan Ünal, Kayseri Şehir Hastanesi'nin aylık 30-35 milyon TL geliri var, 60 milyon TL gideri olduğunun altını çizerek, "Hastanenin kazandığı 30-35 milyon TL ancak kendi kendisine yetiyor. Memurların parası ödenir, giderler karşılanıyor, personele sabit ücret denilen, denge tazminatı ödenir, kendi yağı ile kavrulmaya çalışan sistem, bunun dışında döner sermaye sisteminden karşılanması gereken yemek, temizlik, güvenlik ve firmaya verilecek kira şimdilik hazineden karşılanıyor, hazine desteğini çektiğinde hastane kendi yağı ile kavrulmaya çalıştığında bilmiyorum ne olacak, yani devlet zarar ediyor. Kamuoyu açıkça anlasın diye söylüyorum, 30-35 milyon TL geliri var, 60 milyon TL gideri var, siz anlayın. Sosyal devlet ilkesi gereğince bizler zarar, kar ediyor gibi şeyler söylemek istemiyoruz" şeklinde konuştu.

ÇALIŞANLAR SAĞLIKLI OLMAZLARSA, İŞLER DE SAĞLIKLI OLMAZ

İki önemli konuyu tekrar eden Ünal sözlerini şöyle sonlandırdı: "Şehir Hastanesi için olmazsa olmazı havalandırmanın yetersiz olmasından dolayı, servislerde nöbet tutan arkadaşların kapıları yok, ikincisi de kreş yok, bir an önce çözüme kavuşturulması gerekiyor, personelin tükenmişlik sendromundan kurtulması gerekiyor. Sağlık hizmeti veriyoruz, sağlık işinde çalışanlar sağlıklı olmazlarsa, işler de sağlıklı olmaz. Ve son olarak özellikle sağlıkta şiddet konusunda sağlık çalışanlarına saldırı yapanların tutuklu yargılanmalarını istiyoruz." dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Ali baba 1 yıl önce
NEYE LAYİKSAN ONUNLA YONETİLİRSİNİZ
Hacı hoca 1 yıl önce
Sarı senin müridleri köşe başlarını tutmuş ya önemli olan o
Cemil Meriç 1 yıl önce
KAPİTALİZME KÖLE OLMUŞ BİR MİLLET.ALLAH AKIL FİKİR VERSİN.EY MÜSLÜMAN KENDİN DÖN YOKSA YARIN İSTESENDE DONEMEZSİN..ONURLU TÜRKLER...
Yahyalı 13 ay önce
Karalama kampanyası sürüyor ,Şehir hastanesinde 6 ay çalıştım bahsettiğiniz sorunla karşılaşmadım kimden size bilgi geliyorsa büyük ihtimal müdürümüzü göndermeye çalışan kişiler tarafından servis ediliyor
-4
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?