PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hastanenin Şifreli Kapısını Açmayan Hemşireyi Dövdü

Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesinde hemşirenin şifreyle açılan kapıyı açmamasına sinirlenen hasta yakını hemşireyi yere yatırarak boğmaya çalıştı.

Gündem 05.10.2022, 23:35 Cansu Polat
Hastanenin Şifreli Kapısını Açmayan Hemşireyi Dövdü

Hemşirenin boğazını sıkan sonra da tekmeler savurarak darbeden hasta yakını, hemşirenin mesai arkadaşlarının araya girmesiyle durdurulabildi.

Sırf şifreyle geçilen bir kapıyı açamayacağını söylediği için hasta yakını tarafından yere yatırılıp boğmaya çalışılan hemşire, hasta yakınından şikayetçi olarak oldu.

Tabip-Sen Şanlıurfa İl Temsilcisi Salih Can, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki yaşanan olayı sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Sırf şifreyle geçilen bir kapıyı açamayacağını söylediği için hasta yakını tarafından yere yatırılıp boğmaya çalıştığı hemşire arkadaşımızın fotoğrafı bu.

Şanlıurfa eğitim araştırma hastanesinde yaşanan bu gün ki olay da arkadaşımızın tek suçu kendi birimi bile olmayan bir koridordan geçiyor olması. Memleketin en yoğun hastanesinde her türlü zor şartta özveriyle çalışmamıza rağmen hayatlarımızın pamuk ipliğine bağlı olmasından da her gün şiddet olaylarının bir yenisini yaşamaktan da bıktık.Bu memleketin çocukları insanı şartlarda çalışabilmek için ölmek ya da gitmek zorunda değil. Yeter artık duyun sesimizi!!

Hemşirenin şikayeti sonrası hasta yakını gözaltına alındı.

Yorumlar (7)
696 Khk 2 ay önce
Bunların hepsi 696 Khk ile gelen sözleşmeli yöneticiliğin sonuçları. Branşının 7 katı maaş ile çalışan yöneticilere son verilmeli. Kimse kimseye karışmasın.
Sağlık çalışanı 2 ay önce
Sebepsiz şiddet olmaz ve halkın parası ile aylık alıp halka hizmet etmekten kaçınan kişi çalışmak zoruna geliyorsa istifa etsin yerine atmak için milyonlarca genç sağlıkcilar var
MİRZA CAN 2 ay önce
ŞİFRELİ KAPIYI AÇMAYINCA SALDIRIYOR İYİ OKU ALLAH 5 DUYU ORGANI VERMİŞ Bİ ZAHMET BİRİNİ KULLANMA ZAHMETİNE GİR
ali veli 2 ay önce
o kapıların kapalı olması hastanın ve hasta yakınlarının güvenliği için, he sen şimdi güvenlik derken hırsızlık falan zannedersin, o işin sadece bir tarafı, önce sağlıkçılar niye her kapıyı açmıyormuş, her kapı neden açılmazmış öğren ondan sonra gel buralarda birşeyler yaz
Sağlık calisani 2 ay önce
Herhalde evinde yemek yok.beynini ekmeğe katıp yemissin
Pes 2 ay önce
Şifreli kapıyı acmamak mi işini yapmamak oldu . İçeride birşey var ki şifreli öyle olmasa yaşadığın ahırın kapısı gibi gelene geçene açık olurdu
... 2 ay önce
Medeniyetin ilk gelip ilk gittiği şehir Urfa. Suriye'ye bağlı sanki