PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hastanenin Sarf Malzemelerini Satan Hemşirelerin Yargılanması Sürüyor!

Sarf malzemelerin hastalar tarafından kullanılmadan firmaya geri satıldığı iddiaları nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğünün soruşturması sonrası Kemoterapi Bölümünde görevli hemşireler H.Z. ve S.A. isimli hemşirelerin yargılanmasına devam edildi.

Gündem 07.04.2022, 15:32 07.04.2022, 15:37 Cansu Polat
Hastanenin Sarf Malzemelerini Satan Hemşirelerin Yargılanması Sürüyor!

Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kemoterapi Bölümünde tedavi gören hastaların medikal sarf malzemelerinde artış gözlemlenmesi üzerine inceleme başlatıldı.

Yapılan inceleme sonrasında medikal sarf malzemelerinin hastalar kullanmadan firmaya geri satıldığı ve bu malzemelerin tekrar Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğünce satın alındığı tespit edildi. Bunun üzerine medikal sarf malzemelerini hastalar kullanmadan sattıkları iddiasıyla Kemoterapi Bölümünde görevli hemşireler H.Z. ve S.A. isimli hemşireler hakkında dava açıldı.

Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada tutuksuz yargılanan sanıklar, ikinci kez hakim karşısına çıktı. Duruşmada mahkeme heyeti tanıkları ve avukatları dinledi.

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli M.Ö., mahkemede tanık olarak verdiği ifadede, "11 Temmuz 2018 tarihinde depomuza gören ürünlere bastığımız ve rafa kaldırdığımız ürünleri firmada gördük. Ürünlerin de hastaneden gittiğine dair kargo evrakları tespit edildi. Kemoterapi ilaçlarının hazırlanmasında kullanılan malzemelerle Onkoloji Bölümünü için kullanılan malzemeler olduğunu gördük. Malzemeleri barkod sisteminden tespit edince bizde tutanak tuttuk. Önce kendi kayıtlarımıza baktık, bu ürünleri kendimizin gönderip göndermediğini belirlemeye çalıştık. Bu malzemelerin bizler tarafından gönderilmediği anlaşılınca diğer işlemleri idare yaptı" dedi.

Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğünce hastalara uygulanan malzemelerde maliyetlerin artması üzerine inceleme başlatıldığını söyleyen M.Ö., "Ardından takibini yaptığımızda ne yazık ki bu olay ortaya çıktı" diye konuştu.

Mahkeme heyeti, dava dosyasındaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Yorumlar (7)
Sağlıkçı 2 ay önce
"hemşire" nickli döl israfı nerdesin, bu habere de bir yorum yapar mısın? Bu olay da kesin doktorlar yüzünden olmuştur dimi :)
.. 2 ay önce
Birşey fark ettiniz mi 90 li yılların memurları tekrar iş başında. Hakettiği ücretleri alamayan memurlar böylesi olmaz işlere başvurmaya başladı
. Polisler rüşvete Doktorlar el altından bıçak parası almaya boşalıyorlar. Büyük Türkiye'nin memurlarına yazık oluyor. Rüşvet on plana çıkmaya başladı. Hırsızlıklar başlıyor
KURALCI 2 ay önce
HER FIRSATTA DOKTORLARA LAF ATMAK İÇİN RESMEN DÖTÜNÜZÜ YIRTIYORSUNUZ. EZİKSİNİZ, CAHİLSİNİZ, KISKANÇSINIZ, KÖTÜSÜNÜZ, REZİLSİNİZ
Sağlıkçı 2 ay önce
LAN NE RÜŞVETİ DİNGİL. HEMŞİRELER HIRSIZLIK YAPMIŞ, DEVLETİN MALINI ÇALMIŞ, ÖKÜZ. OKUDUĞUNU BİLE ANLAYAMAYAN ÖKÜZZZ
Mehmet 2 ay önce
Konya ereğli devlet hastanesi müdürü 800 bin liral maskeyi özel depoya indirtti. O kişide dmo baskılı ürünleri satmış. Müdür yargılanmadı bile. Sadece müdürlükten alındı. Takmayın kafanıza olur devlette böyle şeyler..
Doktor 2 ay önce
Şaşırdık mı ? Hayır.
Meslek lisesinden mezun ya da ortaöğretimden hemşire olmuş insandan ne bekliyosunuz ki ? Hırsız bunlar hırsız.
yusuf 1 ay önce
okumak ile cahillik gider eşeklik baki kalır sözü tam sizin için geçerli bir deyim olmuşşşşş
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?