Hastanenin Eksiklerini Haber Yapan Gazeteciyi Döven İşçi İşten Çıkarıldı!

Samsun'da inşaatı tamamlanan devlet hastanesinin eksikliklerini haber yaptığı için plastik boruyla saldırıya uğrayan Yeniçağ muhabiri İbrahim Akkuş’a saldıran firma çalışanlarından ikisi ile hastane yapımında ihmali olduğu belirlenen bir kişinin tazminatsız olarak işten çıkarıldıkları öğrenildi.

Gündem 27.07.2021, 18:42 27.07.2021, 18:46 Güler Sağlam
Hastanenin Eksiklerini Haber Yapan Gazeteciyi Döven İşçi İşten Çıkarıldı!

Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde meydana gelen olayda 40 yataklı devlet hastanesinin eksikliklerini ve müteahhit hatalarını haber yapan Yeniçağ Gazetesi muhabiri İbrahim Akkuş, 21 Haziran’da belediye binasında firma çalışanları tarafından saldırıya uğramıştı.


Hastanenin Eksiklerini Haber Yaptı Diye Gazeteci Dövdüler! - Tıklayın


Savcılık tarafından incelemeye alınan kamera kayıtlarının ardından gazeteci Akkuş’u gaz borusuyla darp eden Kadir S. ile olay yerine aynı araçla gelenlerden İsmail Ş., çalıştıkları firma tarafından tazminatsız olarak işten çıkarıldı. Olayla bir ilgisi olmayan ancak gazetecinin gündeme getirdiği hastanenin eksikliklerinden sorumlu tutulan Bitlis’te kurulu bir şirketin yetkilisinin de işine son verildiği öğrenildi.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Saldırının meydana geldiği 19 Mayıs Belediyesi'nin de olayda ihmali bulunduğunu belirten gazeteci İbrahim Akkuş, hem müteahhit firmaya hem de belediyeye dava açmaya hazırlanıyor. Bütün kamu kuruluşlarına HES kodu ve ateş ölçülerek girildiğini hatırlatan Akkuş, kendisine sorulmasına rağmen, ardından belediyeye gelen saldırganlara HES kodu dahi sorulmadığını, kapıda güvenlik bulunmadığını, olay sırasında gelen güvenlikçilerinin de saldırıya müdahale etmediklerini söyledi. Akkuş ayrıca belediyeden birilerinin de saldırganlara bulunduğu yeri bildirerek saldırıya yardım ettiklerini öne sürdü.   

SALDIRGANLARIN ŞİKAYETİNE TAKİPSİZLİK

Olayın ardından gittikleri karakolda gaz borusuyla saldırdıkları gazeteci İbrahim Akkuş’tan davacı olan saldırganların şikayeti üzerine açılan soruşturma da sonuçlandı. Mahkeme “Biz de mağdur olduk, o da bize saldırdı. Biber gazı sıktı” gibi gerekçelerle “Basit yaralama” ve “İftira” iddiasıyla davacı olmak isteyen Hasan S. ve İsmail Ş.’nin şikayeti üzerine kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verdi. Söz konusu Bayındırlar Yapı A.Ş, Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde yapımını tamamladıkları 40 yataklı hastanenin yanı sıra Salıpazarı ve Kavak ilçelerinde de hastane inşaatı yapıyor.

Gazete Duvar

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?