Hastanenin Acil Çıkış Kapısına Kelepçe Takıp, Arızalıdır Yazdılar!

İzmir Menemen’de Özel Sada Hastanesi, olağanüstü bir durumda kullanılmak üzere yönetmelikler gereği zorunlu kılınan Acil Çıkış kapısına akıllara durgunluk veren bir uyarı yazısı astı. Hastanenin yangın çıkış kapısının kırık olması üzerine, yönetim tarafından çağ dışı bile diyemeyeceğimiz tedbir(!) görenleri şaşırtmaya devam ediyor. Acil çıkış kapısının plastik kelepçeyle, duvardaki demir tutamaçlara kelepçelenmesine İzmir Sağlık Müdürlüğünün ne gibi bir işlem yapacağı şimdiden merak konusu oldu.

Gündem 17.09.2019, 21:31 17.09.2019, 21:37 Uğur Topal
Hastanenin Acil Çıkış Kapısına Kelepçe Takıp, Arızalıdır Yazdılar!

Kapıyı demirlere kelepçeleyen hastane yönetimi, acil kapısı olması nedeniyle hastaların acil olmayan durumlarda kapıyı zorlamaması için de kapının üzerine bir yazı koydu, ‘Kapı Kırık Açmayın’. Kırık kapıyı demirlere kelepçeleyen hastane yönetimi, kapının üzerine sakın açmayın yazısını da yazarak, hastaneyi tüm sağlık işletmeciliği koşullarına uygun hale getirmiş oldu.

Hastane gibi, insanların yoğun olarak kullandığı binalarda yasal zorunluluk olan yangın acil çıkış kapıları, olası bir felakette insanların kendilerini en kolay şekilde dışarı çıkarmaları için konulan ve kullanılan kapı. Memen Özel Sada Hastanesi’ndeki bu kapı hem kırık, hem plastik kelepçeyle demirlere bağlı durumda. Yani acil durumda, hastanedeki insanların tahliye edilmesi durumunda, önce kelepçelerin koparılması sonra kırık olan kapının düşmemesi için tutulması gerekiyor. Hastaların ve hastaneye gelenlerin hayatını kurtarması için kurulan acil kapısının hali, üzerindeki yazı,  kapıdaki plastik kelepçe insanları şaşkına çeviriyor.

İŞTE O HASTANEDEKİ ACİL ÇIKIŞ KAPISI

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?