Hastanenin Acil Çıkış Kapısına Kelepçe Takıp, Arızalıdır Yazdılar!

İzmir Menemen’de Özel Sada Hastanesi, olağanüstü bir durumda kullanılmak üzere yönetmelikler gereği zorunlu kılınan Acil Çıkış kapısına akıllara durgunluk veren bir uyarı yazısı astı. Hastanenin yangın çıkış kapısının kırık olması üzerine, yönetim tarafından çağ dışı bile diyemeyeceğimiz tedbir(!) görenleri şaşırtmaya devam ediyor. Acil çıkış kapısının plastik kelepçeyle, duvardaki demir tutamaçlara kelepçelenmesine İzmir Sağlık Müdürlüğünün ne gibi bir işlem yapacağı şimdiden merak konusu oldu.

Hastanenin Acil Çıkış Kapısına Kelepçe Takıp, Arızalıdır Yazdılar!

Kapıyı demirlere kelepçeleyen hastane yönetimi, acil kapısı olması nedeniyle hastaların acil olmayan durumlarda kapıyı zorlamaması için de kapının üzerine bir yazı koydu, ‘Kapı Kırık Açmayın’. Kırık kapıyı demirlere kelepçeleyen hastane yönetimi, kapının üzerine sakın açmayın yazısını da yazarak, hastaneyi tüm sağlık işletmeciliği koşullarına uygun hale getirmiş oldu.

TIKLAYIN

Hastane gibi, insanların yoğun olarak kullandığı binalarda yasal zorunluluk olan yangın acil çıkış kapıları, olası bir felakette insanların kendilerini en kolay şekilde dışarı çıkarmaları için konulan ve kullanılan kapı. Memen Özel Sada Hastanesi’ndeki bu kapı hem kırık, hem plastik kelepçeyle demirlere bağlı durumda. Yani acil durumda, hastanedeki insanların tahliye edilmesi durumunda, önce kelepçelerin koparılması sonra kırık olan kapının düşmemesi için tutulması gerekiyor. Hastaların ve hastaneye gelenlerin hayatını kurtarması için kurulan acil kapısının hali, üzerindeki yazı,  kapıdaki plastik kelepçe insanları şaşkına çeviriyor.

İŞTE O HASTANEDEKİ ACİL ÇIKIŞ KAPISI

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 21:37

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER