Hastanelerin Sistemi Yine Çöktü!

Hasta kayıt ve randevu sisteminde yaşanan sorunlar Samsun ve Balıkesir’de artarak devam ediyor. Gün geçmiyor ki yeni bir sistem çökmesi haberi bu illerden gelmesin. Samsun'da Gazi Devlet Hastanesi başta olmak üzere vatandaşlar sıra beklemekten perişan oluyorlar. Sorunlar gün aşırı devam ederken, Tabip Odası da bir açıklama yaparak, hastaların ve özellikle sağlık çalışanlarının sistem çökmeleri nedeniyle perişan olduğunu, sayın Vali’nin olaya müdahil olması gerektiğini ifade etti.

Hastanelerin Sistemi Yine Çöktü!

TIKLAYIN

Samsun Sağlık İl Müdürlüğü tarafından Nisan ayında ihaleye çıkılmış, kamu hastanelerinde randevu ve hasta kayıtlarının tutulması için, Web Tabanlı Merkezi Hastane Bilgi Yönetim Sistemi Hizmet Alımını gerçekleştirmişti. Yüklenici firma tarafından önce ilçe hastanelerinde, sonrasında merkez hastanelerinde sistem devreye sokuldu. Ancak 1 ay sonrasında sistem çöktü. Aynı sistem, dün tekrar çöktü.

HASTALAR ÖZEL HASTANELERE YÖNLENDİRİLDİ İDDİASI

Sistemin dün itibariyle yeniden çökmesi üzerine, hasta ve hasta yakınları büyük mağduriyet yaşarken, doktor sekreterlerinin hastaları özel hastanelere yönlendirdiği iddia edildi. Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Murat Erkan, hastanelerde sıklıkla kullanılan sistem yerine ender bulunan Web Tabanlı Merkezi Hastane Bilgi Yönetim Sistemi'nin tercih edilmesi manidar bulduklarını söylerken, sistemin ikinci defa çökmesine rağmen bu ısrarın neden yapıldığını anlayamıyoruz. Hastanelerde hizmet kalitesi düştü. Sağlık çalışanları ile hastalar karşı karşıya getiriliyor, Sağlık çalışanları kendi asli işlerini mi yapacak yoksa firmanın bedelini aldığı ama ihmali yüzünden ortaya çıkan sorunla mı uğraşacaklar dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2019, 02:23

Uğur Topal

Halkın haber alma özgürlüğü için çalışırken, bireylere ve topluma karşı sorumluluğumu unutmadan, meslek ahlakı ve gazetecilik meslek ilkeleri çerçevesinde, haberlere doğrudan yada dolaylı etki eden unsurları gözardı etmeden haberlerimi yayına veriyorum.


İletişim Hesapları

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER