PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hastanelerdeki Sekreterlik Kadroları Nüfuzlu Kişilerin Yakınları İle Doldurulmuş

Hukuk, liyakat ve ehliyetin her nereden el çektirilirse orada bir bozulmanın meydana geleceği belirtilen açıklamada Eğitim Araştırma Hastanesinde görev yapan sekreterlerin nüfuzlu kimselerin referansları ile doldurulduğu ileri sürüldü.

Gündem 18.08.2022, 13:17 Cansu Polat
Hastanelerdeki Sekreterlik Kadroları Nüfuzlu Kişilerin Yakınları İle Doldurulmuş

Yeniden Refah Partisi Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı Avukat Mehmet Emin Zorlu Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim Araştırma Hastanesinde yaşanan sıkıntıları gündeme taşıdı.

Çalışan bazı sekreterlerden ilgili vatandaşlardan gelen sızlanmalar ve eleştirilerin yaşanan liyakatsizliğin sadece bir tanesi olduğunu ifade eden Zorlu, hastanede sekreterlik kadrolarınIN nüfuzlu kimselerin referansları ile doldurulduğunu açıkladı.

SEKRETERLER ELEŞTİRİLERDEN SADECE BİRİSİ

‘Hukuk, liyakat ve ehliyet her nereden el çektirilirse orada bir bozulmanın meydana geleceği açıktır.’diyen Zorlu, Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışmakta bulunan bazı sekreterlerden gelen bazı sızlanmaların eleştiri yumağından sadece bir tanesi olduğunu ifade etti.

İşte o açıklama:

EVRAK VE BELGE FETİŞİZMİ

Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışmakta bulunan bazı sekreterler vatandaşın canının üçte ikisini almaktadır. Nasıl mı? Doktora muayene olmaya gelmiş vatandaşa evrak ve belge fetişizmi yaparak… Sen bu evrakı şuradan imzalat gel, şu

doktor buna belge versin şuraya imzalat gel! Vatandaş canının derdine mi, belgenin derdine mi düşsün?

ÇORUM'DA BU MANZARA KİMİN ESERİ?

Bugün Çorum’da sağlık hizmetlerinin gelmiş olduğu nokta kimin eseridir herkes tarafından bilinmektedir. Söz konusu sekreterlik kadroları nüfuzlu kimselerin referansları ile doldurulmuştur. Bu nüfuzlu kimselerin kimler olduğu halkımız tarafından gayet net bir şekilde bilinmektedir.

HASTANEDEN SÜREKLİ ELEŞTİRİ DUYUYORUZ

Sürekli olarak Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile alakalı duymuş olduğumuz eleştiriler içerisinde, bazı sekreterlerin vatandaşın işlerini engellediği, gerektiği gibi üzerlerine düşen görevleri yapmadığı ve de amirleri konumundaki doktorların emir ve talimatlarına uymadıkları noktasındadır.

GÖREVİNİ HAKKIYLA YAPAN SAĞLIK PERSONELİMİZ DE VAR

Gereği gibi görevini yapan sağlık personellerimizin de bulunduğunu biliyoruz. Ancak, hiç kimse belirli bir grubun nüfuzunu arkasına alarak devlet kurumları içerisindeki işleyişi bozmak hakkına sahip değildir. Amirlerinin emir ve talimatlarını kulak ardı etmek keyfiyetine sahip değildir. Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bileğinin hakkıyla görevlerini icra eden sağlık çalışanlarımız bu şekilde davranışlarda bulunan çapulculara sakın ha sakın pabuç bırakmasınlar. Bizler Yeniden Refah Partisi olarak, hakkı söyleyen ve hakkı savunan tüm vatandaşlarımızın yanındayız.

HASTANEDEN ELİNİZİ ÇEKİN

Belirli bir nüfuza sahip olan kimselere buradan sesleniyoruz. Devlet kurumlarının işleyişi ile alakalı hususlardan elinizi çekin. Ya okulunuza ya da esnaflık yaptığınız dükkanlara dönün. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin resmi kurumları sizlerin güç gösterisi yaparak amiri memura ezdirebileceğiniz yerler değildir.

BAŞHEKİM'E ÇAĞRI

Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği’ne de buradan çağrıda bulunuyoruz. Her kim kusuru ile vatandaşa zarar verirse, işini savsaklarsa gerekli hukuki prosedürleri işletin. Bizler Yeniden Refah Partisi Çorum İl Başkanlığı olarak sizlerin arkasındayız. İlgili hususlar kamuoyuna duyurulur.”

Yorumlar (10)
Hemşire 1 ay önce
Önce kendi şirketleri üzerinden parti genel merkezlerinden seçtikleri insanları temizlik ve sekreterlik kadroları verdiler
Daha sonra da şirket sözleşmelerini iptal edip tamamı kendi siyasi kadroları olan insanları devlette işçi ve memur yaptılar
Millet te yedi bu vebal ve bunun gibi bir sürü şey sizi öbür tarafta cehennemden çıkarmayacak
İşçi 1 ay önce
yani mutlaka bu tarz şeyler olabileceği ihtimali nedeniyle temkinli yaklaşıyorum ama kardeşim benim hiçbir siyasi partiye üyeliğim yakınlığım yok yada hiçbir yerde dayım amcam nüfuslu kişi tanıdığım yok nasıl olacak ?
Kadroya geçtiler ya 1 ay önce
Sürekli işçiler!!! Herkesin dayısı var kimseye iş yaptıramıyoruz adama tutanak tutuyoruz ört pas ediliyor. Biz kadar maaş alıyor ortalıkta boş boş geziyolar. Bu adamlar ilkokul mezunu ayrıca. İktidar değişirse bunları ele alması gerek adamını bulan kadrosunu aldı adalet istiyoruz.
labtek 1 ay önce
Sanki Türkiye de ilk defa oluyormuş gibi şaşırdım :))).
Keriman baltazar 1 ay önce
Ailenin En işe yaramazı , en gereksizleri burada. Yüzde seksenine bakkal bile teslim edemezsin
Yazık 1 ay önce
Bu iddalar doğru inanın kadrolu dirsek çürütmüş sağlık çalışanlarının bile bu kadar kıymeti yok hastanede...Hesap soracak bir mekanizma yok. hepsi torpilli
Halis cam 1 ay önce
Konya şehir hastanesi de aynı, bırakın koyafeti, yaka kartı bile taktıramıyorlar, denetime bakanlıktan gelince idare herkese baskı yapıyor kimlik göstermelik taktırıyor.
Karadeniz 1 ay önce
Alanya da aynı,
gidin yete rartık 1 ay önce
gideceksiniz o zaman düzelir bu sağlık iş bilmez cahil adamlar bu ne ya sözleşmeli idareci mi olur biz neyin burda eşşek başımıyız ulan ALLAH BELANIZI VERSİN SİZİN BİZ NİYE OKUDUK HAKKIMIZ HARAM ZEHİR ZUKKUM OLSUN
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
10
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?