Hastanelerdeki Sağlık İşçilerine Sözleşme Tuzağı mı Kuruldu?

2018 yılında taşerondaki tüm haklarıylayla Sağlık Bakanlığı kadrosuna geçtiklerini belirten Sakarya’da sağlık işçileri, kendilerine kurulan tuzağı anlattılar.

Gündem 14.12.2020, 23:09 14.12.2020, 23:15 Güler Sağlam
Hastanelerdeki Sağlık İşçilerine Sözleşme Tuzağı mı Kuruldu?

YÜZDELİK KISMI BOŞ BIRAKTIRILDI

İşçiler,  kadroya geçtikten 4 ay sonra Sağlık Bakanlığı tarafından  imzalamaları için matbu İş Sözleşmeleri gönderiliğini belirterek,  şunları kaydettiler: “Sağlık Müdürlüğü sözlü talimatı ile  “işçinin asgari ücret + (…..) yüzdelik ile çalıştırılır” kısmı boş bıraktırıldı. Dolduranlar da,  hastane müdürü ve özlük görevlileri tarafından “yanlış oran yazarsınız”  denilerek ikna edildiler” 

BÜROKRATIN TUZAK KURMA HAKKI YOKTUR

TIKLAYIN

Sözleşmeyi tam dolduranların farkalmaya hak kazandığını, ancak boş bırakanların alamaığını ifade eden sağlık çalışanları, “Bürokratların işçilere bunları doldurtmayıp tuzak kurma hakkı ve yetkisi yoktur.” diyerek  haksızlığın giderilmesini istediler. 

ADALET YERİNİ BULSUN DA İSTERSE KIYAMET KOPSUN

 “Haklılığımızı yöneticiler de kabul ediyor” diyen sağlık emekçileri,  Burada Hastaneler ve çalışanlar arasında Eşitlik ve Adalet nerede?Adalet Bakanımızın da dediği gibi “Adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun” diyerek, yardım istediler.

ASGARİ ÜCRET FARKI NEDİR

Kadroya geçen taşeron işçilere, asgari ücrete ek olarak yüzde 10 ile yüzde 60 arasında fark ödeniyordu.  İşçiler kadroya geçtikten bir süre sonra kesilen bu farkların, açılan dava sonucu tekrar ödenmesine karar verildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?