Hastanelerde Olan Hep Sesi Çıkmayan Sağlıkçılara Oluyor!

Bir sağlık çalışanın bugün sosyal medya'da yaptığı hastaneler ve özellikle sağlık personellerinin durumunu anlattığı paylaşımını yorumsuz yayınlıyoruz.

Gündem 06.03.2021, 22:35 08.03.2021, 03:15 Güler Sağlam
Hastanelerde Olan Hep Sesi Çıkmayan Sağlıkçılara Oluyor!

Covit-19 salgını sonrası hastanelerde psikolojisi sağlam tek insan göremeyeceğiz.Biz hasta olunca,diğer hastalara kim ve nasıl hizmet edecek çok merak ediyorum.

Bizim sorunlarımızın en büyüğü sabah çalıştığın servisten çıkınca akşam hangi serviste çalışacağın,hangi gün çalışacağın belli değil.Tecrübeli olduğun alandan bir anda hiç bilmediğin bir yerde ve çok azını tanıdığın kişilerle buluyorsun kendini,tabiri caizse sudan çıkmış balığa dönüyorsun.Taş yerinde ağırdır ama yerinde taş kalmadı..!

Önceden çalışma listeleri aylık yapılıyordu şimdi haftalık yapılıyor.

Bir yerde on gün çalışan oranın eskilerinden sayılıyor.

TIKLAYIN

Yeri rahat olanlar diken üzerinde,idarecilerin gözlerinin içine bakıyor,bir elleri telefonda.Şuraya gideceksin dense hemen telefona sarılıyor ve gitmiyor..!

Olan hep sesi çıkmayan mazlumlara oluyor..!

Birileri söylediğimi yap yaptığımı yapma diyor.Salgın bitti bitecek derken onlar yüzünden yeniden hortluyor,insanlar duyduklarına değil gördüklerine inandıklarını biliyor da işlerine gelmiyor..!

Biz stres içinde işe giderken ayaklarımız istemsiz moonwalk yapıyor,emeğimizin karşılığı yok.Verilen yüz'ler en tepeden müjde diye açıklanırken,kesilen bin'ler olunca kimseden ses yok,kafalar kumda..!

Sonuç itibariyle,değersizlik sendromu içimize işledi,yakındır bu işlerin bir yerden patlak vermesi,hadi hayırlısı..

TEMEL GÜNAYDIN

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Hemsireler sağlık memurları 1 ay önce
Bu iş sadece gariban hemsireler ve sağlık memurları için geçerli diğer sağlık personeli laboratuvar teknisyenleri röntgen tek anestezi vb için degil adamlar odalarından çıkmıyor
Ayşegül 1 ay önce
SAĞLIKTA İDARE BASKİ VE ZULMÜ SON BULSUN . ADALET OLSUN.SAHAYİ BİLMEYEN İNSAN İDARECİ LÜKS MAKAMINDA OTURUP 7 KATTA OLUP BİTENİ BİLİYOR GİBİ HÜKÜM KESMESİN.İNSANA SAYGIYI BİRAZ ÖĞRENSİNLER VE AYRIM YAPMAYA SON VERSİNLER.
...... 1 ay önce
sesleri çıkmasın tabi,koşa koşa rey vermesini biliyorlardı,iyi oluyor.
ŞEMMUZ PİÇİ 1 ay önce
BETER OLUN ; KENDİ İÇİNİZDE DEDİKODUNUZU YAPIP KÜÇÜK HESAPLAR PEŞİNDE KOŞARSANIZ, HALEN DAHA MALUM SENDİKADAN İSTİFA ETMEZSENİZ, AKPARTİYE GÖTÜNÜZÜ VERİRSENİZ ODA SİZİ BÖYLE DÜDÜKLER....
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?