Hastanelerde Çalışan İşçilerin İşkolu İle İlgili Çalışma Bakanından Önemli Açıklama!

Taşeronda çalışırken 696 KHK ile sürekli işçi statüsünde Sağlık Bakanlığında çalıştırılan sürekli işçilerle ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk'tan önemli açıklama geldi. Bakan Selçuk, "“Zaten o kararname mayısta yürürlüğe girdi. Sendikalar da o zaman bir şey söylemedi, kısmen uygulamaya girdi. Şimdi niye kamuda uygulanmasın, bizim öyle bir beklentimiz yok" açıklamasını yaptı.

Hastanelerde Çalışan İşçilerin İşkolu İle İlgili Çalışma Bakanından Önemli Açıklama!

Hürriyet gazetesine verdiği röportajda ‘yeni sürüm istihdam paketi’ üzerinde çalıştıklarını söyleyen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Hacer Boyacıoğlu 'nun sorularını yanıtladı. 

ÖZEL SEKTÖRDE PART TİME İŞ

TIKLAYIN

Yeni sürüm istihdam paketinde binlerce kişiye part time iş imkanı sağlayacaklarını vurgulayan Bakan Selçuk, “Fesih kısıtı kalktığında, örneğin kadınların bir bölümü örneğin yarızamanlı çalışmak istiyor. Tabii siyaseten hangi maddelerin olacağına önümüzdeki günlerde karar verilecek” ifadelerini kullandı.

TEŞFİKLERİ HEPSİNİ SADELEŞTİRELİM

Bu yıl ile sona erecek olan istihdam teşvikleri hakkında konuşan Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, “Ben ‘teşviklerin hepsini sadeleştirelim’ diyordum. Ama araya pandemi girdi. 18 tane paketimiz var. Çoğu da birbirine benziyor. Bunlar içinde en efektif olanı SGK’nın 5 puanlık prim indirimi” dedi. 

İŞKOLU DEĞİŞİKLİĞİ

Taşeron işçi iken 696 KHK ile 4/d işçi kadrosuna geçen işçiler için kararname hükümlerinin uygulanmaması yönünde Hak İş 'ten gelen taleplere de değinen Bakan Selçuk, “Zaten o kararname mayısta yürürlüğe girdi. Sendikalar da o zaman bir şey söylemedi, kısmen uygulamaya girdi. Şimdi niye kamuda uygulanmasın, bizim öyle bir beklentimiz yok"

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2020, 21:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
tereli
tereli - 3 hafta Önce

hakkıyla atananlara bir hiç, torpille işe yerleşip kadro verilenler herşey. adamlar bizden daha fazla maaş alacak seneye. var ol sağlık sen

Akılsız
Akılsız @tereli - 3 hafta Önce

Daha dün başlayıp senden nasıl fazla alıyorlar ! Çocuk kandırıyorsun sanki

Tibbi sek
Tibbi sek - 3 hafta Önce

Sayın bakanım asmlerdeki tibbi sekreterler ne olcak

Sağlikci
Sağlikci - 3 hafta Önce

Fahrettin koca istifa

Taşeron işçi mağdur
Taşeron işçi mağdur - 3 hafta Önce

Esselamün aleyküm sayın çalışma bakanım oyumu chp ye vereceğim sayenizde borç batağına gidiyorum teşekkürler ailece sülalem ve tüm arkadaşlarıma oy umuzu vermiyeceğiz yazık oldu bize hqni hiç bir kardeşsiniz i mağdur etmeyecek tiniz yüzde 75 fark alıyor dum şimdi yüzde 4 her
altı ay da bir ALLAHIM şahit OY OY VERMİYORUM ARTIK SİZE HAKK IM HUZUR VERMESİN

Oy Düşküncülerine Cevap
Oy Düşküncülerine Cevap @Taşeron işçi mağdur - 3 hafta Önce

Zaten oy vermiyordun veriyormuş gibi yapıp chpli olmadığını inandırıp aklınca muhalefete oy mu istiyorsun. Alem çakal olmuş herkesi saf sanıyorlar fındık kadar akıllarıyla bizim aklımızla alay ediyorlar hemde 3 kuruş para alamadım diye !!!

SIRADAKİ HABER