PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hastaneler Denetimsiz Kaldı! Müdür ve Başhekimlere Güç Yetmiyor

Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerde yaşanan yoğunluk ve MHRS’deki randevu alamama sıkıntısı devam ederken özellikle Büyükşehirlerde vatandaşların şikayeti her geçen gün artıyor.

Gündem 25.04.2022, 23:13 27.04.2022, 01:04 Cansu Polat
Hastaneler Denetimsiz Kaldı! Müdür ve Başhekimlere Güç Yetmiyor

Hastanelerin denetimsiz kaldığını ileri süren Parlamento Muhabiri Murat Polat, eskiden İl Sağlık Müdürleri ya da İlçe Sağlık Müdürlerinin hastaneleri veya sağlık ocaklarını denetlediklerini belirterek “şimdi hastaneleri denetleyen yetkili bir merci göremiyoruz” dedi.

Hastanelerde yaşanan uzman doktor sıkıntısını dile getiren gazeteci Polat, doktorların nöbet sisteminin elverişsiz olmasından dolayı çoğu doktorun devlet hastanelerinde istifa ederek özel sektördeki hastanelere geçtiğini belirtti.

İstifalarla ilgili Sağlık Bakanlığının bu durumun önüne geçemediğini belirten Murat Polat, “doktor ve hasta ilişkileri halen düzelmedi. Yaklaşık 15 yıl sağlık muhabirliği yaptım, dönemin Sağlık Bakanları ile her gece bir hastane baskını yaşardık” dedi.

Son yıllarda sırtını siyasilere bağlayan sağlık müdürleri ile başhekimlere dikkat çeken Polat, “bazı sağlık müdürleri ve başhekimlere güç yetmiyor, torpilini bulanlar en...” dedi.

Yorumlar (9)
SAMSUNLU 3 hafta önce
Hastaneleri Sendika başkanları ile hastanelerde çalışan yaverleri yönetiyor. Başhekimler sahada hiç yok. Ne kadar vasıfsız ve mesleki yetersizliği olan kibirli ve yeteneksiz varsa hepsi müdür veya müdür yardımcısı olmuş.
SAMSUN DA SAĞLIK YÖNETİLEMİYOR.
Sağlık müdürü doçent olmak istiyor. Samsun'u yanında getirdiği tipi tip yönetiyor. Sarı Sendika başkanı denen şahıs hem başhekimlik, hem müdürlük hem de başhemşirelik yapıyor.
Doktorlar mutsuz, çalışanlar mutsuz en çokta hastalar mutsuz.
Çöküş Dönemi Başlangıcı.
Adelet Savaşçısı 1 hafta önce
Size harfiyen katılıyorum arkadaş, aynen öyle kimin Ankara'da dayısı var ise torpille o koltuklara oturuyorlar, kendini beğenmişlik ve ukalalık hat safhada, havaları ise 1500...
Semih gidecek,hamsici gelecek 3 hafta önce
Çünkü başhekim ve müdürlerin hepsi vekil akrabası,kankisi,komşusu.
Takipçi 3 hafta önce
Çok başhekimle çalıştım.
Maalesef yönetim becerisi olmayan, elinden tutulan ve işleyişte sadece yukarıdan gelecek emirlere dikkat edip işin nasıl yapılacağına değil de ne pahasına olursa olsun yukarıyı memnun ederim derdinde olan kişiler bu konumlara geldi. Belki istisna vardır.
Durum vahim.
Berdem 3 hafta önce
Siz gelin de Akşehir i görün astığım astık kestiğim kestik arkasında milletvekili, sağında parti,solunda rehabilitasyon merkezi sahibi önünde belediye.
ALLAH BÜYÜKTÜR 3 hafta önce
hepsi siyasi ve sendika yandaşları sıkıysa görevden alın bakalım kimsenin gücü yetmez i lmüdürünü de siyasile atıyor kardeşi kuzeni akrabası filanı feşmekanı aile düzeni var sağlıkta özel kaleminin kocası hastane müdürü ya milletvekilleri ve siyasilerin çoıcukları idareci the end sağlıığın içine ettiniz
başhekimler 3 hafta önce
Başhekimlere gücünüz mğ yetmiyor yardımcı sağlık çalışanları çok komiksiniz
Sedat KESMEZ 3 hafta önce
Vayy bee muhabire bak sen her akşam hastane basarmış, hastanelerimiz her akşam basılıyor zaten merak etme gitte o haberleri yap sen.
Vah ki ne vah... 3 hafta önce
Sendika Başkanının ve yerelde kendini siyasetçi zannedenlerin yetmemeli zaten.. Valinin Bakanın yetmiyorsa, o zaman başka konu !!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?