Hastaneden Açıklama Var… “Yapılan Tüm İşlemler Mevzuata Uygun”

Darıca Farabi Hastanesi’nin görüntüleme ihalelerinin özel olarak davet edilen şirketlere dağıtığı iddiası üzerine hastaneden yapılan açıklamada, “Yapılan tüm işlemler mevzuata uygun” denildi.

Gündem 06.02.2020, 19:45 06.02.2020, 19:49 Güler Sağlam
Hastaneden Açıklama Var… “Yapılan Tüm İşlemler Mevzuata Uygun”

TIKLAYIN

Darıca Farabi Hastanesi’nde görüntüleme ihalelerinin özel olarak davet edilen şirketlere dağıtığı iddia edilmişti. Konuyla ilgili hastaneden bir açıklama yapıldı.  Yapılan açıklamada, “Hastanemizde 2017 yılından beri devam eden görüntüleme hizmet ihalesinin süresinin dolması nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan ilk açık ihale iptal olmuş, Çıkılan yeni ihalenin sözleşmeye bağlanması sürecinde hizmetin aksamaması için kısa süreli iki adet 21B usulü ile ihaleye çıkılmak zorunda kalınmıştır” denildi.
 

“BEŞ FİRMA DAVET EDİLDİ”
Bu ihalelere normalde üç firmanın davet edilmesi yeterli iken, birincisinde altı, ikincisinde beş firma davet edildiği ifade edilerek, “Herhangi bir firmaya ayrıcalık veya özel bir işlem tesis edilmesi kesinlikle söz konusu olmamıştır. Yapılan tüm işlemler kamu ihale mevzuatına uygundur ve elektronik platformlarda yayınlanmaktadır” diye beliritldi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?