Hastaneden Açıklama Var… “Yapılan Tüm İşlemler Mevzuata Uygun”

Darıca Farabi Hastanesi’nin görüntüleme ihalelerinin özel olarak davet edilen şirketlere dağıtığı iddiası üzerine hastaneden yapılan açıklamada, “Yapılan tüm işlemler mevzuata uygun” denildi.

Hastaneden Açıklama Var… “Yapılan Tüm İşlemler Mevzuata Uygun”

TIKLAYIN

Darıca Farabi Hastanesi’nde görüntüleme ihalelerinin özel olarak davet edilen şirketlere dağıtığı iddia edilmişti. Konuyla ilgili hastaneden bir açıklama yapıldı.  Yapılan açıklamada, “Hastanemizde 2017 yılından beri devam eden görüntüleme hizmet ihalesinin süresinin dolması nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan ilk açık ihale iptal olmuş, Çıkılan yeni ihalenin sözleşmeye bağlanması sürecinde hizmetin aksamaması için kısa süreli iki adet 21B usulü ile ihaleye çıkılmak zorunda kalınmıştır” denildi.
 

“BEŞ FİRMA DAVET EDİLDİ”
Bu ihalelere normalde üç firmanın davet edilmesi yeterli iken, birincisinde altı, ikincisinde beş firma davet edildiği ifade edilerek, “Herhangi bir firmaya ayrıcalık veya özel bir işlem tesis edilmesi kesinlikle söz konusu olmamıştır. Yapılan tüm işlemler kamu ihale mevzuatına uygundur ve elektronik platformlarda yayınlanmaktadır” diye beliritldi.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2020, 19:49

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER