Hastanedeki Yolsuzluk İddiası TBMM'ye Taşındı!

TBMM'de konuşma yapan İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'ne bağlı olan Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde birçok yolsuzluk ve usulsüzlük olaylarının mevcut olduğunu iddia etti.

Gündem 19.10.2021, 09:51 Zeynep Elmalı
Hastanedeki Yolsuzluk İddiası TBMM'ye Taşındı!

Aydın Adnan Menderes Üniversitesine bağlı Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde geçtiğimiz aylarda 30'a yakın profesörün, ayrıca çok sayıda hekim ve sağlık çalışanının istifa talebinde bulunduğu ifade eden Milletvekili Sezgin, iddialarına şunlarla devam etti:

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

 "Aydın'da yaptığım görüşmelerden sağladığım bilgilere göre, Üniversite Hastanesi'nde çalışan sağlık çalışanlarının ve sağlık ekipmanlarının yetersiz olması, personellerin çalışma koşullarını ve Aydınlıların tedavi hizmetlerine erişimlerini güçleştirmektedir. Örneğin, mamografi cihazının aylardır arızalı olması nedeniyle, hastaların mamografi için devlet hastanelerine yönlendirildiği belirtilmektedir. Hastane eczanesinde başta Başeczacı olmak üzere, çok sayıda istifaların yaşanması nedeniyle eczane, ilaç temin etme konusunda sıkıntı yaşamakta ve verimli olamamaktadır. Yoğun bakımdaki vantilatörler, taşınabilir akciğer grafisi aletleri, bronkoskop gibi bir sürü alet ya bozuk ya da eksiktir. Bunlardan ayrı olarak da hastaneye ilişkin çok sayıda usulsüzlük ve yolsuzluk iddiaları gündemdedir." ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili soru önergesine cevap beklemekte olduğunu ifade eden Sezgin, konunun takipçisi olacağını da belirtti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
TUFAN 1 ay önce
BOŞA TAŞINMIŞ BİRŞEY ÇIKMAZ...TUZU KOKUTAN BENMİYİM ???.
Semih 1 ay önce
Tokat devlet hastaneside araştırılsın
g 1 ay önce
haydarpaşa numunede arastırılsın
9
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?