PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hastanede Yine Cenazeleri Karıştırdılar! Otopsiye Başka Cenaze Gitti

Kırşehir Eğitim Araştırma Hastanesinde otopsi yapılmak üzere Ankara’ya gönderilen Zabit Ş.’ye ait olduğu düşünülen cenazenin 67 yaşındaki Hatice Ö.’ye ait olduğu ortaya çıktı.

Gündem 15.12.2022, 00:34 Cansu Polat
Hastanede Yine Cenazeleri Karıştırdılar! Otopsiye Başka Cenaze Gitti

Edinilen bilgiye göre; yoğun bakım ünitesinde 67 yaşında vefat eden Hatice Ö.’nün vefat haberi görevliler tarafından ailesine verilmedi.

Vefatının ertesi günü annelerini görmek için yoğun bakım birimine gelen evladı, annesini göremeyince durumu personele aktardı. Iddialara göre durumu fark eden ve panikleyen personeller yoğun bakım ünitesini kapatarak birbirlerini suçladılar. Aileye Hatice Ö.’nün vefat ettiği bilgisi daha sonra verildi.

Annelerinin ölümü üzerine büyük üzüntü yaşayan aile üyeleri, bu seferde defin için morg işlemlerinin tamamlanmasını beklediler ancak bu kez de cenazeler karıştı.

Öğretmenevinde ölü olarak tespit edilen Zabit Ş. adlı emekli öğretmenin otopsi yapılmak üzere Ankara'ya gönderilmesi gereken naaşı yerine beyin tümörü nedeniyle hayatını kaybeden Hatice Ö.'nün naaşı Ankara'ya gönderildi. Hatice Ö.'nün cenazesi otopsi yapılmak için Ankara'da yer alır iken ailesi ise anneleri yerine Zabit Ş.'nin naaşını teslim almak üzere iken Ankara'da durum farkedildi ve cenazenin erkek yerine bir kadına ait olduğu bildirildi.

OĞLU CENAZELERİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN ANKARA'YA GİTTİ

Yapılan büyük hatanın aileye haber verilmesinin sonrasında Hatice Ö.'nün oğlu L.Ö. annesinin cenazesini teslim alabilmek için Zabit Ş.'nin cansız vücudu ile eş güdümlü cenaze aracına binerek Ankara'ya gitti ve iki cenaze değiştirilerek Hatice Ö.'nün cenazesi yeniden Kırşehir'e gönderildi.

Hatice Ö.'nün naaşı Özbağ Beldesi Örcün Mahallesi'nde defnedildi.Ailesi ise yaşanmış olan skandala reaksiyon göstererek ''cinsiyetleri değişik olmasaydı hatalı bireyi defnedecektik'' ifadelerini kullandılar. Öte yandan savcılığın, yaşanmış olan hadise ile alakalı soruşturma başlatmış olduğu öğrenildi.

Yorumlar (1)
One Minute 2 ay önce
o kadar mal çalışıyor ki devlet dairesinde normal
özel sektör olsa onu işten atar kesin.
insan bir bakar evraka kişi adı nedir cenazenin üzerindeki örtüye etiketle isim yazılı, ayak baş parmakları birleştirilerek isim dt ölüm saati yazılı nasıl bir kafa ile alınmış bu cenaze???? işareti
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.