Hastane'de Soygun: Morg Görevlisi Ölen Kişinin Cebindeki 90 Bin Lirayı Çaldı! (2)

5 Haziran 2020'de kalp krizi geçiren ve hayatını kaybeden Nazım Toker'in kaldırıldığı özel hastanede çalışan gece görevlisi T.K tarafından cebinde bulunan 90 bin TL'lik çekin çalındığı iddia edildi.

Gündem 07.11.2020, 09:40 07.11.2020, 09:43 Güler Sağlam
Hastane'de Soygun: Morg Görevlisi Ölen Kişinin Cebindeki 90 Bin Lirayı Çaldı! (2)

Gazete Damga'dan Mehmet Mert'in haberine göre; Toker'in eşi Ayseni Toker, eşinin ölümünün de şüpheli olduğunu ileri sürerek savcılığa suç duyurusunda bulunurken, hastane çalışanının gözaltına alındığı öğrenildi.

Silivrili esnaf Nazım Toker, 5 Haziran 2020 günü geçirdiği kalp krizi sonrasında Özel Silivri Kolan Hastanesi’ne kaldırıldı. Toker, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Toker’in eşi Ayseni Toker, önceki gün Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne başvurarak vefat ettiği gün eşinin üzerinde bulunduğunu bildikleri ve daha sonra ortadan kaybolan 90 bin TL tutarındaki çekin hastane personeli T.K. tarafından tahsil edildiğini belirtti.

'ÇEKLERİN NASIL TAHSİL EDİLDİĞİNİ SORMUŞ'

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Yapılan araştırmada şüpheli T.K.'nın çalıntı çeklerin tahsil edilmesi konusunda çeşitli internet forumlarında sorular sorduğu da ortaya çıktı. Öte yandan şüpheli T.K.'nın babasının da önceki gün kendini tren raylarına atarak hayatına son verdiği öğrenildi. Yapılan suç duyurusunun ardından T.K.'nın gözaltına alındığı belirtildi.

"ÖLEN HASTASI PERSONELİNCE SOYULUNCA..."

Konu hakkında açıklama yapan Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği (HAYKURDER) Başkanı Erman Paçalı, Silivri Kolan Hastanesi'ne tepki göstererek, "Hesabından çalıntı çek araştıran personelden sorumlu olmayan bir hastane. Ölen hastası, personelince soyulan ama "Bize ne" diyen bir hastane. Rezilsiniz" tepkisini gösterdi.

"İSKİ'Yİ Mİ İLGİLENDİRECEK"

Çeki üzerine tahsil eden hastane personelinin "Çek babamın cebinden çıktı" diye kendini savunduğunu belirten Paçalı, "Şahsın babası Muratlı'da tren istasyonunda kendini tren raylarına atarak intihar etti. Cinayet içinden cinayet mi çıkacak?" diye sordu. Hastaneye sert eleştiriler getiren Paçalı, "Ne demek "Bize ne? Bizi ne ilgilendirir?" Sizi ilgilendirmeyecek de İSKİ'yi mi ilgilendirecek?" diye sordu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
10
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?