Hastanede Skandal Nöbet Değişim Saati

Niğde Çiftlik Devlet Hastanesinde idarenin aldığı kararla nöbet değişim saatlerinin değiştirildiği, yeni uygulama ile pazar günleri nöbet tutan sağlık çalışanları 23 saat çalışmalarına rağmen, nöbet puantaj hesaplamasının 24 saat üzerinden yapıldığı iddia edildi.

Hastanede Skandal Nöbet Değişim Saati

Niğde Çiftlik Devlet Hastane Yönetiminin aldığı kararla;

Hastahane personelinin nöbet teslim saatleri:

  1. Hafta içi 08:00 - 08:30 arası
  2. Hafta sonu 09:00 - 09:30 arası olarak belirlenmiş.

Buda oluyor ki :  

TIKLAYIN

Cuma 08:00 da nöbet teslim alan sağlık personeli Cumartesi 09:00 da nöbet teslim ediyor . Buda demek oluyor ki , Cuma günü nöbet tutan sağlık çalışanı 25 saat nöbet tutuyor.

Pazar 09:00 da nöbet teslim alan sağlık personeli Pazartesi 08:00 da nöbet teslim ediyor. Buda demek oluyor ki, pazar günü nöbet tutan sağlık çalışanı 23 saat nöbet tutuyor. ve fakat hesaplamarda hergün 24 saat üzerinden nöbet hesaplaması yapılıyor. 

HAKKI GASP EDİLEN SAĞLIK PERSONELLERİ VAR!

Cuma günü nöbet tutan sağık personelinin hakkı gasp edilmekte , pazar nöbet tutana fazla ücret ödenmemtedir. Ayrıca dünyada kesintisiz 24 saatten fazla çalıştırmak yasakken 25 saat nöbet tutan sağlık personelinin acil vakaların muayene ve tedavisinde acil ameliyat ve müdahalelerin yapılmasında ve yatmakta olan hastaların bakımların yapılmasında aksaklıklar oluşması olağandır.

  • Niğde Çiftlik Devlet Hastahane Yönetimi; hanği tüzük , yönetmelik , kanun , yasa ve KHK göre bu kararı almıştır ?
  • Çiftlik Kaymakamı , Niğde Sağlık Müdürü , Niğde Valisi ve Niğde Milletvekilleri Niğde Çiftlik Devlet Hastahane Yönetiminin aldığı bu karara halen sessizmi kalacak ?

Başka bir ülkede bu şekilde alınmış bir karar olsa , o karar alan yönetim görevden alınırdı .
Yorum siz okurlarımızındır.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2020, 10:17

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
hastane personeli
hastane personeli - 6 ay Önce

Bu şekilde nöbet tutan personel şikayetçi değilken bu haberi yaptıranların maksadını anlamak güç. Genellikle nöbet dağılımı bu durum göz önüne alınarak yapılıyor.

Can
Can - 6 ay Önce

Bu hemen hemen her yerde böyle

İşin aslı
İşin aslı - 6 ay Önce

Çiftliği bilen de bilmeyen de yazıp çiziyor. Sabah 8 diye diretilse acaba kaç kişi 8 de orda olabilir? Otobüs yok otobüs. Kanat mı taksın insanlar. Bu haberi yaptıran kişi mesai çalışıp, aklınca idareyi zora sokmaya çalışan bir kişi. Ama bilmiyor ki bir değil bin kere de haber olsa personelini düşünen hastane idaresi doğruyu yapıyor.

çiftlik
çiftlik - 6 ay Önce

gereksiz bir haber olmuş.Cumartesi pazar ilçeye gidiş geliş nedeni ile araçların yarım saat geç gelmesi nedeni sebebi ile pazartesi nöbet değişimi yarım saat geç yapılmakta .Mobing kesinlikle yok.Bu haberle yapılmak istenen hastane huzurunu kaçırmaktan başka bir şey değil.Niğdedeki en huzurlu hastane çalışan olarak görüşüm bu

Komik
Komik - 6 ay Önce

Mobing diyen kişileri kameralarda, çalışma alanında bir bakmak lazım. Acaba kaç kişi böyle düşünüyor

Biri bizi gozetliyor
Biri bizi gozetliyor @Komik - 6 ay Önce

Kamera personelleri takip için konduğunu sanmıyorum.
Benim bildiğim adli yada idari bir şikayet olursa idare şikayet
Gün ve saat irtibatı ile görüntüyü inceler.
Orası birileri bizi gözetliyor işyeri ise ofarkli .

Emre
Emre - 6 ay Önce

Peki her cuma ayni elemanami yaziliyormus nöbet bu butun hastanelerde böyle site editörleri başka bir galaksidemi calisiyorlar

Halden anlamaz
Halden anlamaz - 6 ay Önce

Mesai saatleri ve nöbet değişim saatleri sağolsunlar idare tarafından personelin talebi doğrultusunda düzenlendi. Bu hastanede çalışmayın yorum yapanlara sesleniyorum. Biraz insan olun. Kendi işinze bakın..

çalışan
çalışan - 6 ay Önce

hafta sonu araçların niğde merkezden 8 de çıkmasından dolayı hafta sonu nöbetlerimizi 9 civarında devretmekteyiz aynı şekilde hafta içi nöbetlerimici de 9 civarında devretmekteyiz yani bu haber asılsız ve araştırmadan yapılmış bildiğim kadarıyla ödemelerde sıkıntı yok çünkü herkes alacağı mesai ve çalıştığı süreyi gayet iyi takip ediyor


SIRADAKİ HABER
Please insert below script in to upper part of body section. -----------------------------------------------------------------------------------------------------