PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hastanede Kahreden Ölüm: Radyoloji Teknikeri Asansör Boşluğuna Düştü

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesinde Radyoloji Teknikeri Orhan Sevindi asansör boşluğuna düşerek yaşamını yitirdi.

Gündem 02.06.2022, 10:40 03.06.2022, 08:49 Cansu Polat
Hastanede Kahreden Ölüm: Radyoloji Teknikeri Asansör Boşluğuna Düştü

Edinilen bilgiye göre; Konya’da sağlık cami yasını yasa boğan olay Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram tıp fakültesi hastanesi nde yaşandı.

Hastanede radyoloji bölümünün de sorumlusu olan 67 yaşındaki Orhan Sevindi, 2. katta bulunan asansöre binmek istedi.

Asansör kapısının açılması ile asansöre binmek için adım atan Radyoloji Teknikeri asansör boşluğuna düştü. Olayın ardından Orhan Sevindi’nin yardımına koşan mesai arkadaşları asansör boşluğunda ki teknikeri düştüğü yerden alarak acil müdahalede bulundular. 

Tüm müdahalelere rağmen Sevindi’nin kurtarılamadığı, asansörün ise arızalı olduğu belirtilirken olayla ilgili geniş kapsamlı soruşturma başlatıldı.

Başhekimlikten Açıklama

“Hastanemizin emektar ve sevilen çalışanlarından biri olan değerli personelimiz radyoloji teknikeri Orhan Sevindi, sorumluluk alanı dışındaki eczane depo inşaat alanına, yanında bulunan bir başka personelle birlikte inşaatın durumunu merak ettiği için gitmiş, asansör olarak planlanmış boşluktan bir kat aşağıya düşmüş, olay anında müdahale edilmiş ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştır. Kıymetli çalışma arkadaşımızı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisinde olduğumuzu bir kez daha yineler, kamuoyunun bilgilerine arz ederiz.”

Yorumlar (11)
toptan görevden alın 3 ay önce
rektörü dekanı hemen görevden alın tabi müdürleri de ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANI CENNET OLSUN İNŞALLAH
tarafsız 3 ay önce
Böyle bir olaydan sonra görevi dışında diye bir açıklama tam bir talihsizlik 1. hatalı müdür ve yardımcı 2. hatalı başhekimse bu açıklama ile başhekimi ekibi görevden almak en doğrusu olacak çünkü iş kanununda yasal iş yeri sınırları içerisinde gerçekleşen bir olayı hastane dışı gibi yansıtmak doğru ve iyi niyetli bir yaklaşım gelmedi...
Asena 3 ay önce
İşte her önüne gelen gerizekalıya üniversitenin kapısını sınavsız açarsan kendini seninle eşit görmeye başlayıp seninle sidik yarışına girer. Doktoru, hemşireyi(sadece sınavla seçilmiş olanı kastediyorum) anladıkta bir de şimdi hastayla ilgilenmeyen sekreterler dahil oldu kavgaya. Biz de lisans mezunuyuz sizinle ne farkımız var çatırtıları duyulmaya başladı.
Mehmet SAYILIRER 3 ay önce
Sevgili dostum Mekanın Cennet olsun.Hep Devlet için çalıştın. Rabbim Rahmetiyle muamele etsin.Seni özleyeceğim.
Mert 3 ay önce
Allah rahmet eylesin.
Yaş haddi 65 degil mi 657 de? 67 yaşındaymış tekniker abimiz. Alllahim rahmetiyle muamele eylesin..
Sağlık 3 ay önce
Bay Müdür ne iş yapıyor orada
cemil 3 ay önce
Müdürü bu hızla bakan olarak görsem şaşırmam!!!
Hemşire 3 ay önce
Meram tıp fakültesinde çalışıyorum, yöneticiler burda çalışanlara görevi olmayan sorumluluklar yüklüyor, merak değil gidip oraya denetlemesi için gönderilmiştir Orhan abi , açıklamalar da kendilerini olaydan kurtarma çabaları.. Allah rahmet eylesin…
gerçek 3 ay önce
Olaydan sıyrılmak için "sorumluluk alanı dışındaki" yazmışlar. Umarım ailesi hastaneye dava açar. Sorumlular cezalandırılır
hakan 3 ay önce
Tüm hastanelerde aynı sorun var
Alp 3 ay önce
65 yaş sınır degilmi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?