Hastanede Kadın Hasta Oda Arkadaşını Yastıkla Boğdu!

Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gören 28 yaşındaki Arife K. isimli bir kadın, aynı odada kalan diğer kadın Nadiye Yıldız'ı (46) hastayı uykusunda yastıkla boğarak öldürdü.

Gündem 20.12.2020, 14:27 Güler Sağlam
Hastanede Kadın Hasta Oda Arkadaşını Yastıkla Boğdu!

İlkadım ilçesi Kışla Mahallesi'nde bulunan Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nin 3. katındaki Kadın Kapalı Psikiyatri Servisi'nde gece saat 04.30 sıralarında meydana gelen olayda, tedavi gören bir kadın, aynı odada kalan diğer kadın hastayı uykusunda yastıkla boğarak öldürdü.

Olay, İlkadım ilçesi Kışla Mahallesi'nde bulunan Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nin 3. katındaki Kadın Kapalı Psikiyatri Servisi'nde gece saat 04.30 sıralarında meydana geldi.

ŞİZOFREN TEHŞİSİ İLE TEDAVİ GÖRÜYORDU

Edinilen bilgiye göre, 2 aydır bipolar bozukluğu teşhisi ile hastanede yatarak tedavi gören 28 yaşındaki Arife K., 1 yıldır şizofreni teşhisi ile hastanede yatarak tedavi gören aynı odada kalan Nadiye Yıldız'ı (46) yatağında yastıkla boğarak öldürdü.

TIKLAYIN

YASTIKLA BOĞARAK ÖLDÜRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ

Arife K., olayın olduğu servisin temizlik görevlisine Nadiye Yıldız'ı yastıkla boğarak öldürdüğünü söyleyince olay ortaya çıktı. Yapılan kontrolde Nadiye Yıldız'ın öldüğü tespit edildi. Olay polise haber verildi. Arife K., Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri tarafından gözaltına alındı. Nadiye Yıldız'ın cesedi ise otopsi için Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

KENDİSİNİ ÖLDÜRECEĞİNİ DÜŞÜNMÜŞ

Arife K.'nin Nadiye Yıldız'ı kendisini öldüreceğini düşünerek uykusunda yastıkla boğarak öldürdüğünü söylediği öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
CİHAN 5 ay önce
LÜTFEN ŞU HABERLERİ VERİRKEN YAZIM- İMLA KURALLARINA UYAR MISINIZ?
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?