PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hastanede İdari Amir Çalışana Telefon Fırlattı İddiası

Bursa Onkoloji Hastanesinde sürekli işçi olarak görev yapan bir çalışana hastane idari amirinin “beni zıvanadan çıkartmayın” diyerek telefon fırlattığını öne sürüldü.

Gündem 10.08.2022, 13:18 Cansu Polat
Hastanede İdari Amir Çalışana Telefon Fırlattı İddiası

Yaşanan olayı Lale Aksoy köşesine taşıyarak “müdür beyi bu kadar Celallendiren olayın hastanenin Kreşinde görev yapan öğretmenin maaş ödemesi ile alakalı olduğunu” öne sürdü.

Atasoy daha önce gündeme getirdiği temizlik personeli kadrosunda olan ancak kayıt görevlisi olarak çalışan işçinin temizlik personeli işlerine verilmesi nedeniyle yaşanan sorunun yazdığı köşe yazısı sonrasında il sağlık müdürü tarafından çözüldüğünü hatırlattı.

Sağlık çalışanlarının hasta ve hasta yakınlarının sözlü ve fiziki şiddetinin yanında diğer taraftan da yönetici, idareci ve birim sorumlularının da sözlü şiddetlerini maruz kaldıklarını belirten Akasoy, bu durumun hasarının çok ağır olduğunu” söyledi.

Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesinde görev yapan bir sürekli işçi personele yönelik hastane idare amirinin telefon fırlattığını belirten Akasoy, sağlıkta devrim bu olsa gerek diyerek “beni çıldırtmayın, beni zıvanadan çıkartmayın” sözleriyle idari amirin çalışanın üzerine telefon fırlatmasının” olacak iş olmadığını yazdı.

Yorumlar (5)
Hekim 2 ay önce
temizlik personeli neden kayıtta çalışıyor ? sağlık kurumlarında temizlik yok çünkü hepsini torpille masa başına veriyorlar.Herkes kendi kadrosunda çalışsın
pas pas müdür 2 ay önce
SİZ DE ONUN KAFASINI KIRIN KAFAM NERDE DİYE ARASIN BİR ŞEY OLMAZ O KİM OLUYOR KİM ATADI HANGİ SINAVI KAZANDI O KOLTUĞA OTURDU bunlar o hakkı kimden ve nerden alıyor az kaldı paspasın yerini o müdüre gösterin hazırlık yapsın
SAMSUNLU EROL 2 ay önce
Nedense bu telefon fırlatma olayı oldukça yaygın bir hareket. Sanırım hastane müdürlerine ayrı bir anlam ve değer katıyor.
Aynı şekilde Samsun Araştırma Hastanesi müdürü S. G de bir çalışanına telefon fırlatmış. Ancak ilgililer olayı kapatmış. Devletin telefonunun kırıldığınamı yanarsın, 35 yıl kamu görevi yapan çalışanın kırıldığınamı yanarsın. Adamın sıkıntıları saymakla bitmiyor ama ne yaparsın malum başkanı sahipleniyor kabadayıyı.
Kıdemli Cahillere savaş açan Anadolu panteri 2 ay önce
Temizlik personelinin orda ne işi var nerden tutarsan elinde kalır :)
ALİ 2 ay önce
İDARİ AMİR = TÜM SÖZLEŞMELİ YÖNETİCİLER, DEĞİLSE PERSONELLERİN BAŞINA KONULMUŞ AYNI KADRODAKİ BAŞKA BİR PERSONEL MİDİR,
15
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?