Hastanede Eczacı Hemşire Kavgası!

Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi'nde kamu eczacısı olarak çalışan Diyarbakır Eczacı Odası Başkanı Mahmut Sert, görevi başındayken hemşire Ahmet Başcan'ın yumruklu saldırısına uğradığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Gündem 17.07.2021, 13:45 17.07.2021, 13:49 Güler Sağlam
Hastanede Eczacı Hemşire Kavgası!

Olay, 14 Temmuz'da Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi'nde meydana geldi. Hastanede hemşire olarak görev yapan Ahmet Başcan, iddiaya göre, hastane nöbetçi eczacısı Mahmut Sert'ten prosedüre uygun olmayarak ilaç talebinde bulundu. Sert'in mevzuata uygun olmadığını belirtmesiyle ikili arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesiyle Başcan, Sert'i yumruklayarak darbetti.

Olayın ardından Mahmut Sert, Ahmet Başcan hakkında suç duyurusunda bulunurken, Diyarbakır Eczacı Odası Başkanlığı'nda yapılan yazılı açıklamada saldırıya tepki gösterildi.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Açıklamada şöyle dendi:

"Diyarbakır Eczacı Odası Başkanı Mahmut Sert'in yaşadığı darp olayı genel olarak sağlıkta şiddet, özel olarak da kamu eczacılarının yaşadığı sorunlara bir kez daha ayna tuttu. Şiddetin yine bir sağlıkçıdan gelmesi içler acısı bir durum. Sağlık çalışanları birbiri ile uyum ve saygı içinde çalışmalıdır. Kamu eczacılarının fiziksel olarak eksi katlarda çalışması, hastane sağlık hiyerarşisinde geride tutulmaları bu olayı doğuran nedenlerden biridir. Hem pandemi sürecinde hem de öncesi ve sonrasında kamu hastanelerinde büyük bir iş yükü ile çalışan kamu eczacılarımızın karşılaştığı bu tavır kabul edilemez. Oda başkanımızın karşılaştığı şiddet olayını kınıyoruz. Süreçle ilgili hukuki yapılması gereken her şeyi yapacak, hukuki ve idari sürecin yakından takipçisi olacağız." 

Kaynak: Gazete Duvar

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Kadir Dündar 5 ay önce
Peki siz bide olayın gerçekleştiği kamera kayıtlarını gördünüz mü ,yada Ahmet başcan a sordunuz mu olayın olma şekline araştırınca öyle verin . eczacı odası başkanı akrabası olduğu için rahat rahat salıyor.eczacı hem hakaret ediyor hem de gelip ilk yumruğu kendisi sallıyor,adamı direk sütten çıkmış ak kaşık yaptınız
Ziyaretçi 5 ay önce
Ahmet başcan da onun hakkında suç duyurusunda bulunmuş zaten,onunda darp raporu var.
Çetin 5 ay önce
Hastane personelinin hastane eczanesinden bedava ilaç isteme arzusu malesef bitmedi gitti. Hastane idaresinin de bu konularda daha duyarlı olması lazım.
Boşver 5 ay önce
Pandemi sürecinde bütün personellerin ekip olmadığını anladık şiddette hayır
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?