Hastanede Çalışan Hemşire Cumhurbaşkanına Hakaretten Gece Gözaltına Alındı

İnegöl Devlet Hastanesi’nde görev yapan hemşire Hasan Ç. 'nin dün gece saatlerinde Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla gözaltına alındığı öğrenildi.

Gündem 22.06.2021, 11:34 01.07.2021, 03:56 Güler Sağlam
Hastanede Çalışan Hemşire Cumhurbaşkanına Hakaretten Gece Gözaltına Alındı

"Cumhurbaşkanı hakaret" suçlamasıyla yapılan polis operasyonlarının yeni hedefi İnegöl Devlet Hastanesi’nde görev yapan bir hemşire oldu.

İddiaya göre Hasan Ç., Erdoğan'ın "Müzikle ilgili kısıtlamaları 24.00'e çekiyoruz kusura bakmayın, gece kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı yok" sözleri üzerine AKP'li Cumhurbaşkanını sosyal medya hesabından isim vermeden ağır sözlerle hedef aldı.

Paylaşım üzerine art arda şikayetler yağınca, İnegöl Devlet Hastanesi Başhekimliği konuyla ilgili soruşturma başlattı.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Hasan Ç.'nin dün gece saatlerinde Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla gözaltına alındığı öğrenildi.

AKP İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Durmuş da konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"Cumhurbaşkanımızın bu gün yaptığı açıklamalar sonrasında, İnegöl Devlet Hastanesi'nde görevli bir personel tarafından sosyal medyada yapılan, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan ağır hakaret ve tehdit içeren paylaşımdan haberdar olmamız ile birlikte hukuki ve idari soruşturmaların başlatılması için gereken girişimlerde bulunmuş durumdayız.

Konunun tüm yönleri ile takipçisi ve tarafı olacağız. Cumhurbaşkanımız kırmızıçizgimizdir. Bu çirkin ifadelerin hukuk çerçevesinde gereken cezayı alması için elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
Tmm 6 ay önce
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı diyeceksiniz … Devlet memuru bir zahmet DMK nın 125 nci maddesini okusun içselleştirsin ondan sonra ne konuşacağına karar versin…
CPR 6 ay önce
Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil eden bir makama veya kisiye, özellikle Türk SANCAĞINI temsil eden Cumhurbaskanina, ister sev istersen sevme, hickimse hakaret edemez. NOKTA!
Ali kemal 6 ay önce
Haberde bile saçma hedefe bakarmısın akpli cumhurbaşkanı burda bile taraflısıniz az mert olun.sonuçta Türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkani sayın Recep Tayyip Erdoğan haber tarafsız olur haberi yapanın safı belli bunu hakaret algilamayın öz eleştiri.
hemşire 6 ay önce
Bu sitede tabipler birliği gibi,hiç bir farkı yok.
Adile 6 ay önce
Haberinizi eksik yapmışsınız. Ne dedi de göz altına alındı merak ettim. Güyya ifade özgürlüğü var Canım Ülkemde.
hemşire 6 ay önce
sen ifade özgürlüğünü yanlış anlamışsın.ülkenin cumhurbaşkanına hakaret olmaz.sana çok şey derdimde gerek yok anlayabileceğini sanmıyorum.
Durmuş Yalçın 6 ay önce
SağlıkPesoneliHaber yöneticileri haberi yanlı ve eksik yazmışsınız. Hemşire ne yazmış bu ülkenin CumhurununBaşkanına onu da yazsaydın ya. Ağır hakaret, küfür mü etmiş? Ne yapmış. Birde bizi yönlendirmeye çalışıyorsun ak partili Cumhurbaşkanı diyerek... Yansız haber yap Takipte kalalım, hizmetini lekeleme ...
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?