PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hastanede Birim Sorumluları Personelin Oylarıyla Seçildi!

Çalışma verimliliğinin artırılması, birlik beraberlik ve dayanışmayı artırmayı hedefleyen uygulama ile mesai arkadaşlarının oylarıyla hastanede 40 yeni birim sorumlusu seçildi.

Gündem 17.08.2022, 12:40 Cansu Polat
Hastanede Birim Sorumluları Personelin Oylarıyla Seçildi!

Alanya Eğitim Araştırma Hastanesinde yeni göreve başlayan Başhekim Oğuz Karahan‘ın talimatıyla hastanedeki yeni birim sorumluları mesai arkadaşlarının oyları ile seçildi.

Yataklı servisler başta olmak üzere diğer ünitelerde görev yapan her bir sağlık çalışanı görev yaptığı birimin sorumlusunu kullandığı kapalı oy ile seçti.

Başhekim Doç. Dr. Oğuz Karahan çalışma arkadaşlarının oylarıyla seçilen 40 kişilik birim sorumlusu hemşireler ile ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Başhekim Doç. Dr. Oğuz Karahan, ”Hepiniz çalışma arkadaşlarınızın oyları ile yeni görevinize geldiniz. Mutlu bir çalışma ortamı mutlu hasta ve hasta yakını demektir. Sizler mutlu olursanız hasta ve hasta yakınlarımız da buradan gülerek mutlu ayrılırlar. Büyük bir özveri ile görevini yerine getiren siz değerli sağlık çalışanlarımız ile birlikte başaracağız ve değiştireceğiz. Herkese eşit ve adaletli davranarak öncelikle ekip ruhunu kazanmayı hedefliyoruz“ dedi.

Yorumlar (18)
Sağlıkçı 2 ay önce
Olması gereken de budur. Umarım bu uygulama Türkiyenin tüm hastanelerine uygulanır. Sözleşmeli yöneticiğiliğinde tez zamanda kalkıp böyle bir uygulama ile gerçekten hakkeden kişiler o koltuğa gelirler.
Sözleşmeli yöneticilik kaldırılsın 2 ay önce
Sözleşmeli yöneticilik kalkmalı yönetici sayısı azalmalı hiç bir bakanlıkta sağlık bakanlığındaki gibi aşırı fazla yönetici yok
Aysel 2 ay önce
İlk defa böyle birşey duydum ama süper olmuş.
Kimse kimseyi ezemez en azından.
İnşAllah diğer yerlerde de böyle olur .
Sağlık çalışanı 2 ay önce
Başhekim Bey'i tebrik ediyorum umarım tüm hastanelerde hayata geçer.
hemşire 2 ay önce
tebrikler ALANYA . ayakta alkışlıyorum sizi. personel memnuniyeti kesinlikle iş verimini artıracaktır.
Asabi 2 ay önce
Sıra Alanya Ağız ve diş sağlığı merkezinde
Sağlık çalışanları 2 ay önce
Başhekim karışamaz kardeşim sağlık hizmetleri müdürlüğü nün işinene o zaman sağlık hizmetleri müdürlugude hekimlere karşısın herkesin kendi alanı var sorumluluğu var bir müdürlük var bu yapılan güzel görünse de sağlık hizmetleri müdürlüğü ne yapılan bir saygısızlık işlerine karismaktir görev alanı dışına cikmaktir
Başhekim 2 ay önce
Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürüsünüz sanırım zira Başhekim herkese karışmaya yetkisi olan bir mercidir. Ayrıca yapılan eylem adalet dağıtımı olmuştur. Başhekimi TEBRİK EDERİM.
gerçek 2 ay önce
Çok hatalı uygulama: Üniversitelerde de daha önce rektör vs seçim ile yapıldı. ve gruplaşmlar , hizipleşmler bir ton sorun oluştu. ideali sağlık hizmetleri müdürü ( eski adıyla başhemşire ) ve yardımcıları iştişare ile seçmeli. Başhemşire ekibini kendi kurmalı ve tüm sorumluluk onda olmalı. Şimdi kendi belirlemediği sorumlular ile uyumlu çalışabilir mi . Başhemşirelik ve sorumlu hemişirelki hastanenin bakım kalite genetiğini oluşuturur. başhemşire başhemşire yardıcılarından liyakat ile seçilir. Başhemşire yardımcıları servis sorumlularından seçilir. servis sorumluları süpervisorlardan süpervisorlar ise servis sorumlu yardımcılarından seçilir idi. En doğru yöntem budur. Kademe kadem , liayakat ve tecrübe. Soru şu ekip toplandı , yeni mezun yeni başlayan hemşireyi sorumlu seçtiler. Ne olacak ????
Kimin sorumlusu 2 ay önce
Arkadaslar cogunuz haklisiniz kendinizce ama ben de sorumluyum ama secimle yahut torpille gelmedim en kidemli ve egitimli bendim beni yaptilar.Simdi gelelim soruna bu sekilde olursa secimler isyerinfe gerekli disiplini saglamak cok zor.Cunku ben mesaiye uyulmasi gereken onemin verilmesi bir cok konuda calisma arkadaslarima iltimas gecersem kazanabilirim yoksa asla kazanamam.Yani eski sistemde torpilli olan yeni sistemde ise arkadaslarinin eksiklerini en vok gormezden gelen kazanmis oluyor.Gec kalana niye kaldin demeyecek adamlari secer .İnsan zora gelecegi gercek sorumluyu asla secmezki
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?