Hastanede Akıllara Zarar Skandal! Cenazeler Karıştı, Defnedilen Kadın Mezardan Çıkarıldı Yeniden Defnedildi!

Hatay'ın Samandağ ilçesinde aynı gün vefat eden Tekebaşı Mahalle sakini Halime Dağ(83) ve Çöğürlü Mahallesi sakini Zehra Doğru'nun (90) cenazeleri Samandağ Devlet Hastanesi morgunda karışınca Halime Dağ yanlış mezarlıkta defnedildi.

Gündem 20.02.2020, 12:17 20.02.2020, 12:25 Güler Sağlam
Hastanede Akıllara Zarar Skandal! Cenazeler Karıştı, Defnedilen Kadın Mezardan Çıkarıldı Yeniden Defnedildi!

Hastaneye gelen 8 çocuk annesi Halime Dağ'ın çocukları morgta bulunan cenazenin anneleri olmadığını görünce şok geçirdi.

Daha sonra cenazelerinin saat:11:00'da Çöğürlü Mahallesi'nde gömüldüğünü öğrenen aile hastane yönetimi ile tartıştı. Hastane yönetimi Zehra Doğru'nun ailesini arayarak duruma müdahale etti. Doğru'nun ailesi yanlış cenazeye gömdüğünü öğrenince şaşkınlık geçirdi.


*Halime DAĞ

MORGTA İSİMLERİN OLMAMASINA AİLELERDEN TEPKİ GELDİ.

TIKLAYIN

Merhum Halime Dağ'ın gelini Gülseher Dağ yaptığı açıklamada:"Cenazemizi almaya geldik cenazemizi başka bir cenazeyle karıştırmışlar. Başka bir yere götürmüşler ve gömmüşler. Bu durumla karşılaşınca öyle kalakaldık. Ne yapacağımızı şaşırdık."ifadelerine yer verdi. 


*Zehra DOĞRU

Aileler uzlaştıktan sonra Çöğürlü Mahalle Mezarlığı'nda gömülen Halime Dağ'ın mezarı kazıldı. Çöğürlü Mahalle Mezarlığı'ndan alınan Halime Dağ, yeniden düzenlenen cenaze töreniyle Tekebaşı Mahalle Mezarlığı'na götürülerek gözyaşları arasında toprağa verildi.

Zehra Doğru ise Samandağ Hastanesi morgundan alınarak Çöğürlü Mahallesi Asri Mezarlığı' nda gözyaşları arasında toprağa verildi.


*Samandağ Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ahmet Çağlar BOZKURT  
Olayla ilgili idari soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Musa 12 ay önce
Sözleşmeli yöneticilik nasıl eyi mi?
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?