Hastanede 2 Tıbbi Sekretere Rüşvet Tutuklaması

Sakarya'nın merkez hastanesi SEAH'ta rüşvet karşılığı usulsüz engelli raporu ve sağlık raporu hazırladığı belirlenince gözaltına alınan 13 sağlık çalışanından 2'si tutuklandı.

Gündem 29.01.2021, 09:21 29.01.2021, 15:45 Güler Sağlam
Hastanede 2 Tıbbi Sekretere Rüşvet Tutuklaması

TIKLAYIN

Sakarya'da sağlık sisteminde yaşanan skandal olayı polisin takibi ortaya çıkardı. Edinilen bilgiye göre şehrin merkez hastanesi Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi(SEAH) ve bağlı ilçe hastanelerinde görevli olan aralarında tıbbi sekreterlerin buluduğu sağlık çalışanlarının rüşvet karşılığı usülsüz rapor hazırladığı belirlendi. Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi(KOM) ekipleri para karşılığı engelli raporu ve sağlık raporu hazırlayan 13 sağlık çalışanını düzenlediği operasyonla gözaltına aldı. Şüpheliler, emniyete götürülerek sorgulandı. Ayrıca, hastanedeki elektronik materyaller üzerinde inceleme yapıldı. İşlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen şüphelilerden 2'si çıkarıldığı mahkece tutuklandı, 1 kişi adli kontrol 1 kişi ise savcılık kararıyla salıverildi. Usülsüz raporlarla ilgili inceleme sürüyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
ücretli sağlık personeli 4 ay önce
hastanelere bölüm mezunları değilde vazıfsız diplomasız tıbbi sekreterler çalıştırılırsa olacağı budur mezun tıbbi sekreterler atansın
Gerçek Tıbbi Sekreter 4 ay önce
Arkadaşım sen bile onlara tıbbi sekreter dersen yaptığın yorumun hiç bir vasfı yoktur. Tıbbi Sekreter Sağlık Meslek Lisesi veya Sağlım Meslek Yüksek Okullarının Tıbbi Dökümantasyon Bölümünden mezun olanlara denir. Hastanede masa başında oturan herkes tıbbi sekreter değildir. Onlar torpille işe yerleştirilmiş bilgi işlem personelidir.
Erkan 4 ay önce
İnsanı insan yapan içindeki vicdandır.gerisi teferruat....
Maşeri vicdan 4 ay önce
Böyle haberler de dağ fare doğurdu oluyor...13 kişi gözaltı 2 si tutuklu...!ilginç! Yasa değişmeli böyle suçlarda zerre ilgisi olanla kurre ilgisi olana en yükseği ceza verilmeli..!çünkü niyet aynı..!yoksa böyle olaylar önlenemez..caydırıcı kanun olmadıkça..!
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?