Hastane Yönetimindeki Başı Boşluk Personeli Canından Bezdirdi!

50 yataklı Kandıra Ecz. Kazım Dinç Devlet hastanesindeki yönetimdeki başı boşluk ve yapılan uygulamalar çalışanları canından bezdirdi diyen Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım, "Kandıra Devlet Hastanesinde 1 başhekim 2 müdür 1 müdür yardımcısı varken sağlık bakım hizmetleri sorumlusu adı altında verilen ünvan ile kurumda adeta terör estirilmekte ve çalışanlara kan kusturulmakta" dedi.

Gündem 18.05.2020, 14:41 18.05.2020, 20:05
Hastane Yönetimindeki Başı Boşluk Personeli Canından Bezdirdi!

Yıldırım, "bu görev elzem olduğu için mi var yoksa sırf birileri otursun diye mi? Peki bu görevlendirme kaymakam oluru ile mi yapılıyor müdürlük tarafından mı yapılıyor yoksa Sağlık Bakım Hizmetleri müdürü tarafından mı yapılmakta, kime neye göre yapılıyor?" 

Hastane Yönetimindeki Başı Boşluk Haberimize Sağlık Müdürlüğünden Açıklama Geldi! haberimiz için tıklayınız.


*Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım

Hastanede kendi adamlarına ekstradan 128 saat fazla mesai yaptırarak ayda yaklaşık 300 saat çalıştırmak ne kadar verimli ve mantıklı diyen Yıldırım, bu ek mesailerde kendi branşları adına hiçbir şey yapmadan süpervizör nöbeti tutarak rahat rahat çalıştırılmakta. Birçok hemşire servislerde hasta yok denilip evlerine gönderilirken, eksik mesaileri çıktığı zamanda yıllık izin alın, rapor alın diye baskı yapılırken birilerine sürekli nöbet yazılarak ne yapılmaya çalışılmakta.

İŞ BARIŞI NEREDE ?

TIKLAYIN

Bu zorlu Covid-19 sürecinde 120 saatini süpervizörlükten karşılayan 8 saat acil mesaisi yaparak riskli birim ek ödemesi alan bu kişilerin devlete verdiği zarara kimler göz yumuyor diyen Yıldırım, yazık değilmi devletimize sonrada basına ek mesailerimizi bizbize yeteriz kampanyasına bağış yaptık diyerek basında reklamlar yapılmakta. Kandıralılar ekibi kurularak kurumun ve devletin her türlü imkanlarından faydalanarak, çalışanları her türlü zor şartlarda çalıştırmak zorunda bırakılması nasıl bir vicdandır. Burada nasıl iş barışından söz edebiliriz.

ÇALIŞANLARA MOBİNG UYGULANIYOR !

Kandıra Devlet Hastanesindeki sorunların bunlarla sınırlı olmadığına dikkat çeken Başkan Yıldırım, çalışanlarımızdan bizlere gelen şikayetlerde kadın erkek demeden bir çok sağlık çalışanımız şiddete maruz kalıyor. Şiddet uygulayan kişiye nedense hiçbir şekilde bir idari yaptırım olmuyor. Bırakın yaptırımı, beni müdürlüğe şikayet edin bakanlığa şikayet edin Başhekimin izniyle çalışıyorum bana hiçbir şey olmaz diye naralar atarak gezdiği iletilmekte.

Ben dedim oldu mantığı ile hastane yönetilmekte diyen Yıldırım, bir çoğu personel keyfi ve kişiye göre uygulamalar ile yıpratılmış, itiraz edildiği taktirde ise ilçe dışı görevlendirmeler yapılarak pusturulmaya çalışılmaktadır.

İVEDİLİKLE SORUŞTURMA AÇILMALI !

Hastane Yönetimindeki Başı Boşluk Haberimize Sağlık Müdürlüğünden Açıklama Geldi! haberimiz için tıklayınız.

Bizler sendika olarak çalışanlarımızdan gelen bu şikayetleri gerek başhekimliğe gerekse Sağlık müdürlüğüne iletmemize rağmen hiçbir çözüm bulunmadı diyen Yıldırım, birkaç kişi tüm personeli huzursuz ediyor. Bunun arkasında kimler var, il sağlık müdürlüğü neden soruşturma açmıyor, neden bunun arkasında duruyor.

Gün boyu çalışmadan ortalıkta gezip insanlarla dalga geçenler biz ne dersek o diyerek canları isteyince çalışandan savunma alıp insanları sindirme politikası yapanlar ve siyaset bizim arkamızda diyerek ahkam kesenler için biran önce gereken yapılmalıdır.

Yorumlar (13)
Meryem 6 ay önce
Sayın Erdal Başkan,işine geleni yazıyorsun sana ters düşen ne oldu yada neyi yaptıramadın,iki yıldır Körfez devlet hastanesi başhekimi ve müdürlerinin yaptığı haksızlıklara sustun üstelik birde yardım ettin,hele dök ortaya sonra adaletli diyelim sana
Kandıralı 6 ay önce
Sendika kendi hatalarını gizlemek için bunları yazmış hodri meydan
Ebe 6 ay önce
Alkışı haketmeniz için Körfez devlet hastanesine de el atmanız lazım Erdal başkanım.Bu anlattıklarınızın aynısı Körfez devlet hastanesinde yaşanıyor bilginizde var fakat tepkisiz kalıyorsunuz.Kandırayla ters düşen ne olduda ele verdiniz?Körfezle halen ters düşmediniz demekki.ATT 2yıllık başımıza müdür yardımcısı,hastene siz ve biz ikiye ayrılmış
Çok bilenler 6 ay önce
Körfez devlet hastanesi yancılığına son:)))) müdür ablası olmak varmış be..herkes sıfır çekerken nöbette o ve saz ekibi 128 saat mesai vay anasına
Coşkun varlıklı 6 ay önce
Erdal bey Kandıra üzerinden il müdürü Şenol ergüneye mesaj veriyor. Büyük ihtimalle ergüneyin bileti kesildi. Erdal beyin menfaati devam etseydi bu açıklamayı yağmaz yada yapamazdı.
Kandıradayım 6 ay önce
1) Tüm çalışanlara mobbing uygulanıp uygulanmadığıyla ilgili araştırma yapılsın ve elde edilen bilgiler gizliliğe dikkat edilerek korunsun.
2) Tayin isteyip gidenlerden soruşturma ekibine paylaşım yapmak isteyenlere açık çağrı yapılsın, randevu ile görüşülsün.
3) Devlet zarara ne kadar uğratılmış tespit edilsin ve zarara uğratanlar hakkında işlem yapılsın.
4) Şiddet mağduru kim ise tespit edilsin.
5) Yıllara göre kalite puanlarına bakılsın, gerekirse yöneticilerin sözleşmeleri feshedilsin.
6) Doktorların neden Kandıra Devlet Hastanesinden ayrıldıklarıyla ilgili araştırma yapılsın.
Ah ahhh 6 ay önce
Siz yazarken Kandıra değilde körfezi yazıyorsunuz sandım,taki sondaki Kandıra’yı görene dek!Araştırma yapılsın tüm Kocaeli’de fakat Erdal bey de objektif olsun bu konuda adam kayırmaca yok
Derman 6 ay önce
Körfez devlet hastanesini anlatıyorsunuz, zannettim haberin içeriğini okurken, birebir olmasa bile birbirine çok yakın işlemler var il Sağlık Müdüründen ricamdır, birde Körfez D.H.'ne inceleme ekibi gönderirmisiniz?
Derya baştürk 6 ay önce
Kandıra hastanesi için yapılan yorumun altına kaçak göçek isimlerle yorum yapana kadar adınızı soyadınızı yazarak veya gidip yüzüne söyleyerek eleştirsenize
Wwwe 5 ay önce
Sen neden gerçek adını kullanmadın bizi salakmı sandın,fındık beyninle...
Kandıradayım 5 ay önce
Açık açık millet ismini yazsın. Sonrada mobbing yapılacak kişiler belli olsun. Haksızlıklar kişiye özel devam etsin. Öyle mi? Kendini akıllı mı zannediyorsun ya da milletin saf olduğunu mu düşünüyorsun. Önemli olan şikayet konularının açıklığa kavuşması. Sen sağlık çalışanlarının hakkını savun. Aklını fayda vermeyen kurnazlıklara yorma.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?