Hastane Tuvaletleri Yoğun Bakıma Çevriliyor İddialarına Açıklama!

Ordu sağlık İl Müdürlüğü Bazı basın yayın organlarında yer alan “Artan koronavirüs vakalarının ardından tuvaletler yoğun bakıma çevriliyor” başlıklı haberlere istinaden basın duyurusu yayımladı.

Gündem 04.12.2020, 07:47 04.12.2020, 07:51 Güler Sağlam
Hastane Tuvaletleri Yoğun Bakıma Çevriliyor İddialarına Açıklama!

Duyuruda şu ifadelere yer verildi;

Ordu Devlet Hastanesi bünyesinde pandemi başlangıcı olan Mart 2020 tarihinden günümüze kadar servis ve yoğun bakımlarda artan ihtiyaca karşılık kapasite artışı yapılmıştır.

TIKLAYIN

Hasta yoğunluğunun artmaya devam etmesi ihtimaline yönelik olarak önümüzdeki dönem için de planlamalarımız yapılmaktadır.

Bu çerçevede hastanemiz içinde ve il merkezinde müdürlüğümüze bağlı tesislerde bazı alanların Covid hastalarına hizmet vermek amacıyla poliklinik, servis ve yoğun bakım alanı olarak değerlendirilmesi planlanmıştır.

Bu alanlar arasında kesinlikle “tuvaletler” olmadığı gibi, böyle bir iddianın öne sürülmesi bile akıl dışıdır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Katılıyorum 2 ay önce
Bence de bunda anormal bir durum yok. İhtiyaç olması halinde ve gerekli donanımı sağlandığı sürece heryer tedavi merkezine dönüştürülebilir. Pandemi sürecinde ülke olarak sağlık konusunda dünyaya örnek olduk. Çoğu ülkenin ulaşmakta güçlük çektiği tedavi seçeneklerine fazlasıyla sahibiz.
Korku açıklaması 2 ay önce
Niye haberden korkup yanlış açıklama yapıyorsunuz hiç anlamıyorum bir yerde tuvalet var ben eger gerekirse yikar servis yaparım isterse yikar röntgen yaparım. Haber oldum ne yapsam korkusu açıklama yaptırıyor neymiş akla sığmıyor
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?