Hastane Tatbikatı Nefesleri Kesti!

Yalova Altınova Devlet Hastanesi Yönetimi tarafından düzenlenen Afet ve Acil Durum Planları dahilinde düzenlenen hastane tatbikatı nefesleri kesti.

Gündem 08.09.2019, 22:52 09.09.2019, 05:27
Hastane Tatbikatı Nefesleri Kesti!

Yalova İl Sağlık Müdürlüğü Afet ve Acil Durum Planları çerçevesinde ilde bulunan hastanelerden Altınova Devlet Hastanesi'nde düzenlenen tatbikat, görenlerin nefesini kesti. Afet planında bulunan su baskını tatbikatında, olağandışı bir durum da hastaneyi su basması durumunda, yatan hasta ve poliklinik hastalarının güvenlik bir şekilde nakli ile su baskını esnasında yapılması gerekenler sağlık çalışanlarına uygulamalı olarak gösterildi.Altınova Devlet Hastanesi'nde düzenlenen afet planı kapsamında su baskını tatbikatı, UMKE, 112 Acil Sağlık, AFAD ve itfaiye ekiplerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi. Tatbikatla ilgili itfaiye yetkilisi tarafından yapılan açıklamada, tatbikatta tüm birimlerin zamanında olay yerine gelmesinin önemini anlattıktan sonra, Altınova Devlet Hastanesi'nde düzenlenen tatbikatta bunu başardıklarını söyledi. Altınova Devlet Hastanesi su baskını tatbikatında, hastane çatısında mahsur kalmış iki sağlık personelinin kurtarılma anları adeta nefesleri kesti. 

TIKLAYIN

HER YIL FARKLI TATBİKATLAR DÜZENLİYORUZ

Hastane Afet Planını başarılı şekilde uygulayan UMKE, 112 Acil Sağlık, AFAD ve itfaiye ekiplerine yönetim tarafından gösterdikleri gayret nedeniyle teşekkür edilirken, tüm kurumların uyum içerisinde çalıştığına dikkat çekilerek, kriz yönetme alışkanlığını kazanarak bu alışkanlığı pekiştirmek, sağlık personelinin görev ve sorumluluk bilincini benimsemeleri amacıyla her yıl değişik afet senaryoları üzerinden tatbikat yapıldığı belirtildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-6
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?