Hastane Tatbikatı Nefesleri Kesti!

Yalova Altınova Devlet Hastanesi Yönetimi tarafından düzenlenen Afet ve Acil Durum Planları dahilinde düzenlenen hastane tatbikatı nefesleri kesti.

Hastane Tatbikatı Nefesleri Kesti!

Yalova İl Sağlık Müdürlüğü Afet ve Acil Durum Planları çerçevesinde ilde bulunan hastanelerden Altınova Devlet Hastanesi'nde düzenlenen tatbikat, görenlerin nefesini kesti. Afet planında bulunan su baskını tatbikatında, olağandışı bir durum da hastaneyi su basması durumunda, yatan hasta ve poliklinik hastalarının güvenlik bir şekilde nakli ile su baskını esnasında yapılması gerekenler sağlık çalışanlarına uygulamalı olarak gösterildi.Altınova Devlet Hastanesi'nde düzenlenen afet planı kapsamında su baskını tatbikatı, UMKE, 112 Acil Sağlık, AFAD ve itfaiye ekiplerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi. Tatbikatla ilgili itfaiye yetkilisi tarafından yapılan açıklamada, tatbikatta tüm birimlerin zamanında olay yerine gelmesinin önemini anlattıktan sonra, Altınova Devlet Hastanesi'nde düzenlenen tatbikatta bunu başardıklarını söyledi. Altınova Devlet Hastanesi su baskını tatbikatında, hastane çatısında mahsur kalmış iki sağlık personelinin kurtarılma anları adeta nefesleri kesti. 

TIKLAYIN

HER YIL FARKLI TATBİKATLAR DÜZENLİYORUZ

Hastane Afet Planını başarılı şekilde uygulayan UMKE, 112 Acil Sağlık, AFAD ve itfaiye ekiplerine yönetim tarafından gösterdikleri gayret nedeniyle teşekkür edilirken, tüm kurumların uyum içerisinde çalıştığına dikkat çekilerek, kriz yönetme alışkanlığını kazanarak bu alışkanlığı pekiştirmek, sağlık personelinin görev ve sorumluluk bilincini benimsemeleri amacıyla her yıl değişik afet senaryoları üzerinden tatbikat yapıldığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 05:27

Kemal Topal

Bakanlıkta edindiğim deneyim, bilgi birikimimi aktif çalışan arkadaşların istifade edebileceği bir mecra olan internette değerlendirmek istiyorum. Çalışma hayatında sıklıkla karşılaşılan mevzuat başta olmak üzere güncel haberlerle karşınızdayım.


İletişim Hesapları

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER