Hastane Müdürüne Zor Sorular: Hastane Aracı Özel İşlerde mi Kullanılıyor?

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ihale yoluyla Bolvadin Devlet hastanesine, kamuda kullanılmak üzere kiraladığı araçlar, amacı dışındamı kullanılıyor ?

Gündem 14.12.2020, 23:19 14.12.2020, 23:22 Güler Sağlam
Hastane Müdürüne Zor Sorular: Hastane Aracı Özel İşlerde mi Kullanılıyor?

Bolvadin Devlet Hastanesine Kiralama usulü ile ihale edilerek alıanan, 03 RH 735 plakalı aracın amacı dışında kullanıldığı iddia edildi. Söz konusu aracın  sabah 08:00 ila akşam 17:00 saatleri arasında, belli kilometrelerde kullanılmak üzere, üstelik mazotunun da devlet tarafından karşılandığı ve hastane hizmetinde kullanılmasının dışında, mesai saatleri dışında da kullanıldığı iddia edildi.

TIKLAYIN

Bolvadin Devlet Hastanesine iki adet alınan aracın normal şartlarda dönüşümlü olarak kullanılması gerekirken, sürekli  03 RH 735 Plakalı araca görev yazıldığı, diğer taraftan aracın mesai saatleri dışında da bazı özel işlerde ve keyfi işlerde kullanıldığı iddia edildi. Normal şartlarda söz konusu aracın mesai bitiminde, hastane dışında olmaması gerektiği halde, aracı kullanan, M. T tarafından sürekli kendi evinin önünde bulundurulduğu ve kendi özel işlerinde de, bu aracı kulandığı iddia edildi.

Üstelik Şoför M.T’nin sürekli alkol aldığı, ve defalarca söz konusu aracı alkollü kullandığı da iddialar arasında. Hastane Müdürü İdris Sakartepe’ye şimdi soruyoruz. Bu araç eğer amacı dışında kullanılıyorsa neden kullanılıyor? Neden sürekli hep aynı şoföre görev veriliyor ? Mesai saatleri dışında söz konusu araç niçin kullanan şoförün evinin önünde? Söz Konusu araç bazı özel işlerde kullanılıyormuş bunlardan bilginiz var mı? Sürekli mesai yazıp fazla para alması için aynı şoförü görevlendirmenizdeki amaç ne ? Bu soruların cevabını kendisinden bekliyoruz.

 Afyon Time

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Balık baştankokar 1 ay önce
Alkolik şöförü oraya işe alanda, İdris ihülle yoluyla a buraya müdür yapanda aynı kişi.
Ve öyle ki olmayacak kişileri afyon devlete müdür yapan, Afyonda istenmeyen kişiyi memır ve Sağlık Bakanlığı personeli olmadığı halde sandıklı ya müdür yardımcısı olarak gönderen de aynı kişi.eee bunlar aynı kişinin marifetleri....
Aa 1 ay önce
Arabam bozuldu gel beni al diyen başhekim de var duyarlarsa bilgilerine.
Acilci 1 ay önce
Bunlar ne ki, bazı başhekimler taziyelerde, mevlidlerde, kaymakam-vali ziyaretlerinde bile hastane resmi aracını kullanıyor!
-5
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?