PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hastane Müdürüne Siyasi Propaganda Yapıyor İddiası

Gerze Devlet Hastanesinde İdari ve Mali İşler Müdürü olarak görev yapan Barbaros Mehmet Şengün’ün siyasi propaganda yaptığı ileri sürüldü.

Gündem 22.07.2022, 13:17 Cansu Polat
Hastane Müdürüne Siyasi Propaganda Yapıyor İddiası

İyi Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan tarafından ortaya atılan iddialara göre Devlet Hastanesi Müdürünün siyasi propaganda yaptığını ileri sürerek İlçe Kaymakamı ve İl Valisi‘ne seslendi.

İyi Parti İl Başkanı iddialarla ilgili şunları kaydetti:

İl Başkanı Yılmaz Şanlan, sosyal medya hesabında; “Bu arkadaş ile ilgili uzun cümleler kurmayacağım. Buradan Gerze İlçemizin, Kaymakamına, İlimizin Valisine sesleniyorum.

Gerze Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Barbaros Mehmet Şengün efendinin aleni olarak sosyal medya hesaplarından siyasi propaganda yapması, siyasi parti temsilcisi gibi davranması devlet memuru kanununa göre suçtur. Daha önce görev yaptığı Durağan Devlet Hastanesinde bir doktor hanımefendiye psikolojik, fiziki şiddet uygulamaya kalktığını da biliyoruz. Beceriksizlikleri ile Durağanlı hemşerilerimiz çok büyük mağduriyetler yaşamıştı.

Her yönüyle suç işleyen, kendini bilmez ve makamının sorumluluklarını ihlal eden, yasal prosedürü çiğneyen bu şahsa hukukun ve yasaların emrettiği yaptırımı derhal uygulamalarını bekliyoruz.” Dedi.

Öye yandan Barbaros Mehmet Şengün, Durağan Devlet Hastanesinde bir sağlık çalışanına uyguladığı mobbing iddiası ile gündeme gelmiş ve kamuoyu tarafından linç edilmiş ancak, AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, ödül olarak Gerze'ye atamasının yapılmasını sağlamıştı.

Yorumlar (2)
T akbulut 3 hafta önce
Çokmu zoruna gitti zubuk sırtını pyd te ypg ye dayanakları varsa cesaretin savcılığa suç duyurusunda bulunsana doğruları yazmış şu an liderim erdogan gerisi yalan bahçeli can kalanı dolan varmı itirazı olan bursa cekirge devlet acilde çalışıyorum adında turker anlamadığım bu insanlar hangi ülkenin vatandaşı herkes ifade özgürlüğü yok u var eeerr bu vatanda ibne pkk lilar a seslerini yükselsin zerre destek vereni Allah lanetledi ibne pkk ibne pkk şerefsiz pkk
Boş adam 3 hafta önce
Güzel kardeşim. Memursan siyasi faaliyette bulunamazsın. Suç isliyor aleni olarak. Sen de suçu ne suçluyu övme suçunu işliyorsun :) Konu Rte falan değil. Konu memurun kendine ait bir siyasi görüşü olması değil bunu bu şekilde afişe etmesi.
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?