Hastane müdürü bıçaklı saldırıya uğradı!

Ankara'da Gazi Üniversitesi Hastanesi Müdürü Muammer Zeki Şahnaoğlu, bıçaklı saldırı sonucu ağır yaralandı.

Gündem 14.07.2021, 14:12 16.07.2021, 15:59 Güler Sağlam
Hastane müdürü bıçaklı saldırıya uğradı!

Ankara'da Gazi Üniversitesi Hastanesi Müdürü Muammer Zeki Şahnaoğlu, hastanede çalışan anestezi teknikeri Hakkı K. tarafından odasında uğradığı bıçaklı saldırı sonucu ağır yaralandı.

Olay, sabah saatlerinde meydana geldi. Gazi Üniversitesi Hastanesi'nde anestezi teknikeri Hakkı K., hastane müdürü Muammer Zeki Şahnaoğlu'nu odasına girerek, 4 yerinden bıçakladı. Kanlar içinde yere yığılan Şahnaoğlu, sağlık görevlileri tarafından hastanenin acil servisine götürülüp, ilk müdahalesinin ardından ameliyata alındı. Saldırıyı gerçekleştiren Hakkı K. ise hastanenin güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirildi. Hakkı K., polis ekiplerine teslim edildi.Gözaltına alınan Hakkı K.'ya, 'bipolar bozukluk' teşhisi konulduğu, bu yüzden pandemi döneminde idari izin verildiği öğrenildi. İznin ardından yakın dönemde iş başı yapan Hakk K.'nın, önceki gün Hukuk Servisi'ne atamasının yapıldığı ve bu atama nedeniyle saldırıyı gerçekleştirdiği öğrenildi.


Bıçaklı saldırıya uğrayan hastane müdürünün kızı: Babam Onun Gençliğine acımış, Ama O Bıçağı Saplamış! - tıklayın
Hakkı K.'nın polise verdiği ilk ifadesinde de pandemi döneminde çalışmak istemesine rağmen idari izne gönderildiğini, iş başı yaptıktan sonra da hastane müdürü Muammer Zeki Şahnaoğlu tarafından başka bir serviste görevlendirildiğini, bu atama nedeniyle kendisini bıçakladığını söylediği belirtildi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
memur 3 hafta önce
detayları görmek lazım..son zamanlarda idareciler ne oldum delisi oldu..umarım iyileşir..
Şükran 3 hafta önce
Biz kalp koahtan yalvardık yakardık idari izin alamadık adam idari izin kullanırken strese girmiş.
memur 3 hafta önce
İstanbulda ilçelerdeki uzmanların görev süresi yine 2 ay uzadı..bunlardan akıllı adam yok galiba istanbulda..sağlık personeli delirmek üzere..yeter be yeteeeeer
Ybü 3 hafta önce
Kardeşim,kronik ruhsal bozukluğu olan hastalar 657 sayılı devlet memurluğu kanununun 53 maddesine göre ise aliniyor.Yani rehabilitasyon amacı gudulerek.bu adamlara idare yönetimsel olarak farklı bı yaklaşım göstermesi gerek bununla ilgili uluslar arası yayımlanmış bir makalem var.Ozellikle bakanlıktaki ruh sağlığı yetkililerinin okumasını tavsiye ederim.bu sayede böyle bı olay yaşanmamış olur.Çok geçmiş olsun.
ENGELLİ KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI KAPSAMINDA FORMEL BİR İŞTE ÇALIŞAN KRONİK PSİKOZ HASTALARININ YAŞAM KALİTESİ: YALOVA ÖRNEĞİ
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?