Hastane Market İhalesini A101'in Kazanmasına Esnaf Tepkili: İhale Ankaraya Taşınıyor!

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde faaliyet gösterecek olan marketin ulusal market zincirlerinden A101 tarafından işletilecek olmasına Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB) Başkanı Recep Gür tepki gösterdi.

Gündem 09.10.2020, 16:47 09.10.2020, 17:02 Güler Sağlam
Hastane Market İhalesini A101'in Kazanmasına Esnaf Tepkili: İhale Ankaraya Taşınıyor!

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde hastane kantini için ihale yapılmış ve ihaleyi 285 bin TL bedelle A101 kazanmıştı. Bu duruma tepki gösteren ÇESOB Başkanı Recep Gür, her mahalleyi ve her sokağı örümcek ağı gibi saran BİM, ŞOK ve A101 gibi zincir marketlerin pandemi dolayısıyla ayakta kalma mücadelesi veren küçük esnafı bitirme noktasına getirdiğini ifade etti.

Zincir markerlerin artık mahalle ve sokağı da aşarak kamu kurum ve kuruluşlara da girmeye başladığını dile getiren Gür, kamu kurum ve kuruluş yetkililerinden yapacakları ihalelerde Çorum esnafına öncelik tanınmasını istedi.

TIKLAYIN

Hastane kantininde fiyatlardan şikayetçi olan vatandaşlara hak verdiğini de söyleyen Başkan Gür, yüksek kira bedellerinin fiyatların artmasına sebep olduğunu ancak kira bedellerinin makul seviyeye çekilmesi halinde bu gibi durumların yaşanmayacağını kaydetti.

Zincir marketlerde bir evin ihtiyacı olan A’dan Z’ye her ürünün satılmasının sadece bakkal esnafını etkilemediğini vurgulayan Gür, pazarcısından hırdavatçısına, tuhafiyecisinden manavına tüm esnafın etkilendiğini ve bu konuyla ilgili devlet tarafından düzenleme getirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Özkan Şanal da, konuya ilişkin Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) nezdinde girişimlerinin sürdüğünü ve TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in de mücadelesinde her zaman yanında olacaklarını kaydetti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Saglıkçı 4 ay önce
İyi olmuş tüm kantinleri böyle zincir mağazalar alsa keşke hiç olmasa Garibanların cebinden fazla para cıkmaz
Nagi 4 ay önce
Buradan hastane yönetimini alkışlıyorum faiş rakamlar veren hastane kantinleri için diğer hastane yönetimlerinede örnek olur inşAllah
Ata 4 ay önce
En azından a101 vatandaşı soymaz ucuz olur. Diğerleri şebekeleşmiş zorlarına gidiyor.
Ali 4 ay önce
Ne esnafı. Kantin grubu rahatsız. Hastaneye en yakın çorum esnafı 3 - 4 km mesafede. İlk doğumlar zor olur. Sonrası kolay olur. Hastane kantinleri ucuzlayacak. Allah razı olsun bu ekipten
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?