Hastane Kantinlerindeki Fiyatlar, Vatandaşın Cebini Yakmaya Devam Ediyor!

Hastane kantinlerde satılan ürünlerin, vatandaşa iki katı fiyatla satılmasına kim ‘Dur’ diyecek? Hastanelerde hizmet veren kantinler yüksek ücretleriyle hasta ve hasta yakınlarının cebini yakmaya devam ediyor.

Hastane Kantinlerindeki Fiyatlar, Vatandaşın Cebini Yakmaya Devam Ediyor!

Herhangi bir bakkal ve markette satılan maden suyu ile en bilinen marka suyun geliş fiyatı 0.65 TL’den satılırken, son derece makul fiyatlarla raflardaki yerini alıyor.

TIKLAYIN

Devlet hastanesi kantinlerinde meyveli soda 2.50 TL’den, 1 litre su’dan 2.50 TL’den vatandaşa satılırken, diğer ürünlerin fiyatları ise dudak uçaklatıyor.

Sağlık Bakanlığı Hukuk Müşavirliği tarafından yayınlanan genelge ne deniliyor.

“Bakanlığımıza tahsisli taşınmazlardaki büfe, kantin, çay ocağı gibi yerlerin kiraya verilmesi ve otopark kullanımı” hakkındaki genelgede “vatandaşların maddi olarak mağdur edilmelerinin önlenmesi maksadıyla kiraya verilmek suretiyle işletilen büfe, kantin ve çay ocağı gibi yerlerde satışa sunulan mal ve hizmet bedellerinin emsali mal ve hizmet bedellerinden daha yüksek tespit edilmemesi hususunda gerekli tedbirlerin alınması ve “İşletme Hakkı Sözleşmelerine” bu yönde hükümler konulması istenmiş olmasına rağmen hastane içinde hizmet veren kantinler yüksek fiyatlarıyla dikkat çekiyor.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mersin
Mersin - 3 ay Önce

Mersin İl geneli aynı değişeceğini de hiç sanmıyorum. İl müdürü nün umurunda bile değil

Hemsire
Hemsire - 3 ay Önce

Bu soruna çozum bulunmali

SIRADAKİ HABER