Hastane Kantinlerindeki Fiyatlar, Vatandaşın Cebini Yakmaya Devam Ediyor!

Hastane kantinlerde satılan ürünlerin, vatandaşa iki katı fiyatla satılmasına kim ‘Dur’ diyecek? Hastanelerde hizmet veren kantinler yüksek ücretleriyle hasta ve hasta yakınlarının cebini yakmaya devam ediyor.

Gündem 08.03.2020, 18:13 Güler Sağlam
Hastane Kantinlerindeki Fiyatlar, Vatandaşın Cebini Yakmaya Devam Ediyor!

Herhangi bir bakkal ve markette satılan maden suyu ile en bilinen marka suyun geliş fiyatı 0.65 TL’den satılırken, son derece makul fiyatlarla raflardaki yerini alıyor.

TIKLAYIN

Devlet hastanesi kantinlerinde meyveli soda 2.50 TL’den, 1 litre su’dan 2.50 TL’den vatandaşa satılırken, diğer ürünlerin fiyatları ise dudak uçaklatıyor.

Sağlık Bakanlığı Hukuk Müşavirliği tarafından yayınlanan genelge ne deniliyor.

“Bakanlığımıza tahsisli taşınmazlardaki büfe, kantin, çay ocağı gibi yerlerin kiraya verilmesi ve otopark kullanımı” hakkındaki genelgede “vatandaşların maddi olarak mağdur edilmelerinin önlenmesi maksadıyla kiraya verilmek suretiyle işletilen büfe, kantin ve çay ocağı gibi yerlerde satışa sunulan mal ve hizmet bedellerinin emsali mal ve hizmet bedellerinden daha yüksek tespit edilmemesi hususunda gerekli tedbirlerin alınması ve “İşletme Hakkı Sözleşmelerine” bu yönde hükümler konulması istenmiş olmasına rağmen hastane içinde hizmet veren kantinler yüksek fiyatlarıyla dikkat çekiyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Mersin 11 ay önce
Mersin İl geneli aynı değişeceğini de hiç sanmıyorum. İl müdürü nün umurunda bile değil
Hemsire 11 ay önce
Bu soruna çozum bulunmali
-5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?