Hastane Kantin İhalelerine Fesat Karıştırdığı İddiasıyla 10'u Kamu Görevlisi 168 Kişiye Gözaltı!

Adana merkezli 34 ilde 26 farklı ilin üniversite, hastane ve kantininde açılan ihalelere fesat karıştırdığı iddia edilen 158 şirket sahibi ve 10 kamu görevlisinin yakalanması için operasyon başlatılmıştı. Soruşturma kapsamında şebeke üyesi olduğu ileri sürülen 10'u kamu görevlisi 168 kişi hakkında gözaltı kararı verilmişti. Düzenlenen operasyonda, çok sayıda şüpheli gözaltına alındı.

Gündem 05.02.2020, 09:04 Güler Sağlam
Hastane Kantin İhalelerine Fesat Karıştırdığı İddiasıyla 10'u Kamu Görevlisi 168 Kişiye Gözaltı!

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca, kamu kurumlarınca düzenlenen ihalelere fesat karıştırıldığı iddiasıyla soruşturma yürütüldü.  Ekipler, gözaltı kararı verilen 158'i şirket yöneticisi ve çalışanı ile 10'u kamu görevlisi 168 zanlıyı yakalamak için 34 ilde belirlenen adreslere şafak vakti eş zamanlı operasyon düzenledi. Hastane ve kantin ihalelerine fesat karıştırdıkları ileri sürülen 10’u kamu görevlisi 143 şüpheli gözaltına alındı.

Soruşturma kapsamında 90 milyon lira bedelli 48 ihaleyle ilgili yasal işlem başlatıldı. Şüpheliler, Adana Adli Tıp Birimi'ndeki sağlık kontrolünün ardından İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Ekipler, adreslerinde bulunamayan 25 zanlıyı yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?