Hastane Kantin İhale Ücretinin Düşmesi Tartışma Yarattı: Sağlık Müdürlüğü Açıklama Yaptı! (Güncelleme)

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi kantin ihale kirasının 3 ayda 648 bin liradan 406 bin liraya düşmesi tartışma konusu oldu.

Gündem 09.10.2020, 20:29 09.10.2020, 20:31
Hastane Kantin İhale Ücretinin Düşmesi Tartışma Yarattı: Sağlık Müdürlüğü Açıklama Yaptı! (Güncelleme)

Sağlık Müdürlüğü’nden ihale açıklaması!

İhale bedelinin düşürülmesiyle ilgili iddialar üzerine İl Sağlık Müdürlüğü yaptığı açıklamada pandemi dönemi nedeniyle yetkili merciler tarafından yeniden değerlendirme yapıldığı ifade edilerek kurum tarafından sürecin takip edildiği vurgulandı. İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğünce yapılan ihalede geçerli teklif çıkmaması nedeniyle yaklaşık maliyeti tekrar değerlendirilmiştir. Pandemi durumunun da göz önünde bulundurularak yetkili mercilerden yeniden teklif alınarak yaklaşık maliyet güncellenmiştir. İl Sağlık müdürlüğünce ihale süreci devam ettirilmektedir..

HABERİN GEÇMİŞİ...

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından açılan kiralama ihalesinde, Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi kantin işletmesi 1 yıl süreyle kiraya verilecek. Söz konusu kantin için müdürlük kiralama süresini 12 ay için olarak belirledi. 1 yıllık tahmini kira bedelinin ise 406 bin 44 lira olduğu açıklandı.  

TIKLAYIN

242 BİN LİRA BİRDEN DÜŞTÜ 

166 metrekare büyüklüğündeki kantin için 30 Temmuz günü ihale yapılmıştı. Kimsenin katılmadığı bu ihalede ise kantinin bir yıllık kira bedelinin 648 bin 229 lira olduğu açıklanmıştı. Aradan geçen 3 ayda kira bedeli ise ilginç bir şekilde 242 bin lira birden düştü. Çok tartışılacak ihale ise 21 Ekim günü yapılacak.

Kocaeli Koz

Yorumlar (3)
Garip 3 hafta önce
Niye olsun ki... pandemi sürecinden dolayı işlerin ne kadar düştüğü malumunuz... bu bağlamda bugün mahkeme de karar verdi... işletmenin faaliyetini devam ettirebilme adına yapılan işlem olumlu bence...
T akbulut 3 hafta önce
Pandemide dolayı düşmüştür kardeşim niye karıştırıyorsunuz ki
Memur 3 hafta önce
Maraşta pandemiden çok önce yapıldı .eski kantinciler daha düşük ücrete aldı .ama hiç garip değil .sonra başka birine çay kahve otomatı için izin verdiler, bu da garip değil ,asıl garip olan şey bu günde garipligin kendisi
18
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?