Hastane İmamından Korona Tarifesi: Yıkama 500, Defin 300 Lira!

Hayatını kaybeden bir vatandaşın yakınlarından Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde görevli imamın usulsüz şekilde para aldığı gerekçesiyle soruşturma açıldığı öğrenildi.

Gündem 08.09.2020, 16:43 08.09.2020, 16:53 Güler Sağlam
Hastane İmamından Korona Tarifesi: Yıkama 500, Defin 300 Lira!

Edinilen bilgilere göre; Kaynaşlı’da yaşayan 62 yaşındaki Keramettin Sarı rahatsızlanması üzerine Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Koronavirüs belirtileri nedeniyle test yapılan Sarı’nın sonucu pozitif geldi. Hastanede tedavi altına alınan yaşlı adam durumunun ağırlaşması nedeniyle yoğun bakıma alındı ve bir süre sonra hayatını kaybetti.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Koronavirüsle savaşını kaybederek 62 yaşında hayata gözlerini yuman Keramettin Sarı’nın yakınları acı haberle yıkılırken, aile, defin öncesi cenazenin yıkanması için hastanede görevli gassalla görüştü.

Bu görüşme sırasında iddiaya göre görevi cenaze yıkamak olan ve bunun için devletten para alan gassal cenaze sahiplerinden yıkama için 500 TL, defin için ise 300 TL istedi. Kayıplarının acısını yaşayan aile, düşünmeden bu parayı gassala verdi.

Ancak daha sonra hastanelerdeki gassalların böyle bir para isteyemeyeceğini öğrenince soluğu İl Sağlık Müdürlüğü’nde alan Sarı’nın ailesi, kendilerinden haksız kazanç sağlayan hastane çalışanından şikayetçi oldu. Bunun üzerine gassal hakkında soruşturma başlatıldı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (8)
Saglıkçı 10 ay önce
Hastanelerden gassal imam işi kalkmalı benim işim degil demekten baska bir il yaptıkları yok
saglıkcı 10 ay önce
Bırakın parayı pulu da , sorun bakalım Görele Devlet Hastanesindeki kadrolu İmam 1 kez morgun kapısını bile açmış mı?
Abc 10 ay önce
İmamın görevi cenazeyi yıkayıp hazırlamak ama malesef birçok hastanede durum böyle
ŞAHİT 10 ay önce
YALAN HABER!
MESAİ SAATİ DIŞINDA HİZMET İSTEYİP, COVİDLİ BABASININ YANINA 5 METREDEN FAZLA YAKLAŞMAYAN OĞLUNA, HAFTASONU HİZMET VERİP; YIKAYIP, KEFENLEYİP, DEFNEDİP BÜTÜN HİZMETLERİ VERİP ÜSTÜNE BİR DE ŞİKAYETÇİ OLMAK DA AYRI BİR NANKÖRLÜK! GASSAL BU İŞ İÇİN PARAYLA ADAM TUTUYOR, KİMSENİN HABERİ YOK, ALLAH KORKUSU OLMAYAN FİTNE FESAT İNSANLAR
Kadir 10 ay önce
Bir definden 800 lira alıyorsa bu imamın işi cumhur başkanından daha iyi imamın aylığı nerdeyse 100 bin lira
İMAM BÖYLE YAPARSA CEMAAT NE YAPAR? 10 ay önce
Herkes paraci olmuş vah vah
Sınavsız ünvan değişikliği 10 ay önce
Bütün sağlıkçılar her ferdiyle fedakârca çalışırken ve bu psikolojide nasıl ders çalışsınlar. Sınavsız ünvan değişikliği isteğimizi haber yapar mısınız tekrar. Neden sesimizi duymak istemiyorlar birde. Fikri olan varsa onlar da söylesin lütfen @admin
Murat reis 10 ay önce
Bize gelince sağlık işi parayla yapılmaz fedakarlık diyenler bu hocaları nasıl doyuracaksınız merak ediyorum.Hergün onlarca arkadaşımız corona yakalanıyor haram zıkkım olsun hakkımız
19
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?