Hastane İle Stadyumu Yan Yana Yaptılar: Şimdide Ses Yalıtımı İçin Para Harcıyorlar!

Sağlık Bakanlığı tarafından 500 milyon değerinde yatırımla çorum'a kazandırılan 800 yataklı Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi plansızlığın kurbanı oldu. Hastanenin hemen karşısında 100 milyon lira harcanarak inşa edilen stadyumdan gelen yüksek gürültüden dolayı hastaların rahatsız olacağını sonradan anlayan planlayıcılar, şimdi de stadyumdan gelecek yüksek gürültüyü kesmek için ses yalıtımı yapıyor.

Hastane İle Stadyumu Yan Yana Yaptılar: Şimdide Ses Yalıtımı İçin Para Harcıyorlar!

Bu kadarına pes dedirtecek haber Çorum'dan geldi. Hastane ve stadyumun yan yana yapılarak plansız hareket edilmesi kamu kaynaklarının nasıl israf edildiğini bir kez daha gözler önüne serdi. 

Bu kadarına pes dedirtecek haber Çorum'dan geldi. Son yıllarda AKP'nin stadyum ve şehir hastanelerine yönelik çalışmaları artarak devam ederken Çorum’da hastane ve stadyumun yan yana yapılması "yok artık" dedirtti.

PLANSIZLIĞIN BU KADARI

Sağlık Bakanlığı tarafından yaklaşık 500 milyon liralık yatırımla Çorum’da yaptırılan 800 yataklı Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi, plansızlığın kurbanı oldu. 

TIKLAYIN

Hastanenin hemen karşısında 100 milyon lira harcanarak inşa edilen stadyumdan gelen yüksek gürültüden dolayı hastaların rahatsız olacağını sonradan anlayan planlayıcılar, şimdi de stadyumdan gelecek yüksek gürültüyü kesmek için ses yalıtımı yapıyor. Yalıtımın büyük meblağlara mal olacağı kaydedilirken, hastane ile stadyumun yan yana yapılması ülkemizdeki plansızlığı gözler önüne serdi.

FIKRA GİBİ

Konuyu sosyal medya hesabından gündeme getiren gazeteci Muhammed Vefa, "Size bir Çorum fıkrası anlatayım; Çorum’da 500 milyon TL'lik yatırımla yapılan 800 yataklı hastanenin hemen karşısına stadyum yapıldı. Stadyumdan gelen gürültünün hastaları rahatsız edeceğini sonradan anlayan planlayıcılar, büyük bütçeler harcayarak stada ses yalıtımı yaptılar" ifadelerini kullandı.

YAKINLIK UYDU GÖRÜNTÜSÜNDE

Yeni yapılan stadyum ve Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yakınlığı uydu görüntüsüne böyle yansıdı:

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 09:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elf elf
Elf elf - 3 ay Önce

Seyrantepe hastaneside farkli degil ki. Galatasaray stadyumuna cok yakin. Merak ediyorum mac gunlerinde trafikten hic ilerlemeyen yere nasil ambulansi sokacaklar. Yatan hastalar haricinde

Semra Güler Akbaş Esen
Semra Güler Akbaş Esen - 3 ay Önce

Taraflı haberlerden çıkaracağınız hiç bir şey yok, Ne kadar kaşırsanız kaşıyın yedi yirmidört işinin başında olan Konya için gecesini gündüzüne katan bir İl Sağlık Müdürünü konuşuyorsunuz size yazıklar olsun, bu haberlerle hiç bir yere gelemezsiniz rabbim il sağlık müdürümüz ün her zaman yardımcısı olsun inşaAllah. Siz bulaşık haberler yazmaya devam edin. Rabbim sizin gibi olanları merhametiyle yargılansın ☺️☺️

sağlıkçı
sağlıkçı @Semra Güler Akbaş Esen - 3 ay Önce

Konya derken ???

SIRADAKİ HABER