Hastane İdaresi Yanlıştan Döndü: Sağlıkçıların İsmi Var Artık!

Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi GÜÇ EKİP İŞİDİR sloganıyla hazırladığı broşürde hekim harici hiçbir sağlık personelinin adını yazmaya gerek görmemişti. Sosyal Medya'dan gelen tepkiler üzerine hastane yönetimi broşürü düzelterek yeni halini yayınladı.

Gündem 11.09.2020, 13:23 11.09.2020, 13:47 Güler Sağlam
Hastane İdaresi Yanlıştan Döndü: Sağlıkçıların İsmi Var Artık!

Dün Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi tarafından TÜP BEBEK MERKEZİ'nin tanıtımı için hazırlanan broşür sağlık çalışanlarının tepkisini çekmişti. Hastane Tüp Bebek Merkezi tanıtım broşüründe GÜÇ EKİP İŞİDİR demiş ancak sadece hekimlerin ismini yazmaya gerek görmüş, hekim dışı çalışan sağlıkçıların isimlerine broşürde yer vermemişti.

TIKLAYIN

saglikpersoneliHABER.NET'in twitter adresinden ( @saglikperssonel ) bizde konuyu gündeme getirmiş, hastane yönetimini eleştirmiştik.

Sabah saatlerinde yeni bir broşür hazırlayan Yunus Emre Devlet Hastanesi Yönetimi yanlış dönerek, olması gerektiği gibi diğer sağlık personellerinin isimlerine broşürde yer verdi. İşte şimdi EKİP oldular diyor ve hastane idaresini tebrik ediyoruz.

Yorumlar (4)
malesef 3 ay önce
teşkilatta hekim dışı personel dilde önemseniyormuş gibi gözüksede..diger tüm alanlarda yok sayılıyor ve bu gelenek haline gelmiştir...
Hakkari de bir hemşire 3 ay önce
Hekim dışı personel....
Hem çalışma koşulları çok sıkıntılı olup, maaşları da en düşük memur maaşı olması, herşeyi açıklıyor zaten...
Allah sizi bildiği gibi yapsın 3 ay önce
Amin.
-4
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?