Hastane Hakkında Şok İddia: Fırça Atılıp, İstemler Sistemden Siliniyor!

Ankara Polatlı Devlet Hastanesi hakkında Polatlı Meydan Haber'de yer alan habere göre; göz doktoruna muayene olmaya gittiğini belirten M.Y adlı bir vatandaşa göz doktorunun fırça attığı ve yine T.T isimli bir başka hastanın ise 1,5 ay önce çektiği mamografı sonucunun sistemden silinmesi skandalı ortaya çıktı.

Gündem 27.02.2021, 13:02 27.02.2021, 13:06 Güler Sağlam
Hastane Hakkında Şok İddia: Fırça Atılıp, İstemler Sistemden Siliniyor!

- Doktor beni azarlamaya başladı!

M.Y isimli hasta göz doktoruna muayene olmak için gittiğini doktorun kendisine fırça attığını iddia ederek şunları söyledi.

"Gözlüğüm kırıldığı için randevu alarak, saatimde göz doktoruna muayene olmaya gittim. Sıram geldiğinde içeriye girdim. Bayan doktorun biraz sinirli olduğunu fark ettim. Verdiği komutları yerine getirirken, bir yandan da beni azarlamaya başladı. 'Koronavirüs var, neden buraya geliyorsunuz ki? Dediğimi anlamıyor musun?' gibi hem sitemkar, hemde azarlayıcı tavırlarıyla bir sıkıntı yaşadım. Doktorun kötü bir gün geçirdiğini düşünüyordum ancak çevremdeki insanlarında aynı doktordan azar işittiğini duyunca bu doktorun biran önce düzeltilmesinin gerektiğini düşünüyorum" dedi.

TIKLAYIN

- Raporumu silmişler

Skandallar bununla da bitmedi. 1,5 ay önce çektirdiği mamografi için 5 defa hastaneye giden T.T isimli bir başka hasta ise en son gidişinde mamografisinin sistemden silindiğini ve sonucunu alamadığını belirtti. T.T, "5 Ocak 2021'de randevulu hasta olarak muayene oldum. Doktorun isteği üzerine 12 Ocak 2021'de mamografi çekildim. 3 gün sonra sonucun çıkacağını söylediler, 3 gün sonra gittiğimde sonucun çıkmadığını söylediler, 19 Ocak 2021'de tekrar gittiğimde sonucun çıktığını raporun çıkmadığını söylediler. Yarın bir daha gelmedi söylediler, gittiğimde bu defa raporu vermediler, sadece CD olarak sonucu verdiler. 25 Şubat 2021'de tekrardan gittim ve CD'yi doktora verdim. Doktorda bana CD'nin bir işe yaramayacağını raporun önemli olduğunu söyledi. Tekrar mamografi çekildiğim yere gittiğimde raporun sistemden silindiğini belirttiler. Tepki gösterdim ve Başhekime çıkacağım diyince, öğleden sonra gel tekrar yazdıracağız denildi" diye konuştu.

- Koronavirüs böyle yayılıyor

T.T, adlı hasta son olarak, "Resmen bizlerle dalga geçtiler, Bu pandemi sürecinde bir sonuç için defalarca beni hastane getirdiler. Hastaneye gelirken 2 dolmuşla geliyorum. Koronavirüs demek ki böyle yayılıyor" dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Destek 2 ay önce
Polatlı düzelmez. Neden? Balığı baştan düzeltmeli çünkü..Sıkıntı il sağlokta Destek Başkanlığında HBYS Bilgi İşlem kraya bağlı ama Anjara Destek te bu işleri düzeltecek kimse yok! Destek düzelmeli ki hastaneler düzelsin
CovidAcil 2 ay önce
Halk ne diyor: Bazı doktorlar dayağı hak ediyor!
Covidbox 2 ay önce
Dikkat et bazı Dr da ağzını gözünü kırmasın. Hepsinin de eli armut toplamıyor.
3
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?