Hastane Güvenliğini Bu Hale Getirdiler!

Gaziantep yine sağlıkta şiddet olayıyla gündeme gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda göz doktorunun bıçaklı saldırıya uğradığı kentte, bu sefer de hastane güvenliğini darp ettiler.

Gündem 17.09.2019, 12:34 17.09.2019, 15:31 Uğur Topal
Hastane Güvenliğini Bu Hale Getirdiler!

Olayla ilgili Güvenlik-İş Sendikası tarafından kamuoyu açıklamasında, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde görevli özel güvenlik görevlisinin hasta yakını tarafından saldırıya uğradığını açıkladı. Saldırıyı kınayan sendika yönetimi, sağlıkta yaşanan şiddet olaylarının artık son bulmasını temenni ediyoruz dedi.

PSİKİYATRİ BÖLÜMÜ HASTA YAKINI DARP ETTİ

TIKLAYIN

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde çalışan Özel Güvenlik Görevlisi Abdullah Bay, Psikiyatri bölümünde görev yaptığı esnada, bölümde yatan hastanın yakını tarafından saldırıya uğrayarak darp edildiği belirtildi. Güvenlik Görevlisi maruz kaldığı darp nedeniyle rapor alırken, Güvenlik-İş Sendikası yönetimi olayı kınayarak anlayış ve hoşgörü kültürünün önüme dair açıklamada bulundu. Hastanelerde yaşanan şiddet olaylarının önlenebilmesi için en ağır cezaları öngören yasaların çıkarılması gerektiği vurgulanan açıklamada, hastane güvenliklerine ve çalışanlarına karşı anlayış ve hoşgörü kültürünün gelişmesi gerekir denilerek, ağırlaştırılmış cezaların çıkartılmadığı sürece, can ve mal koruyan özel güvenlik görevlileri ile 7/24 çalışan sağlık çalışanları şiddete maruz kalmaya devam edecektir denildi. 

OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Güvenlik İş Sendikası, üyemiz Abdullah BAY'a acil şifalar diliyoruz dediği açıklamasının devamında, Gaziantep İl Temsilciliği aracılığıyla konuyu yakinen takip edeceklerini ve Özel güvenlik görevlilerine yönelik şiddetin artık son bulmasını temenni ettiklerini belirtti.

Yorumlar (0)
-1
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?