Hastane Binasını Okul Yapılacak İddiası!

Bursa Şehir Hastanesi’nin açılmasından sonra kapatılan ve ‘deprem riski’ taşıdığı belirtilen Türkan Akyol Göğüs Hastalıkları Hastanesinin, eğitim kurumu olarak verileceği iddia edildi.

Gündem 16.01.2020, 21:46 Güler Sağlam
Hastane Binasını Okul Yapılacak İddiası!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, deprem riski taşıyan Türkan Akyol Göğüs Hastalıkları Hastanesinin, eğitim kurumu olarak verileceği iddialarını Meclis gündemine taşıdı.

Sarıbal, Şehir Hastanesinin açılmasından sonra Bursa’daki sağlık hizmetlerinin aksadığını söyledi. Şehir merkezinde hastane ihtiyacının büyük olduğunu kaydeden Sarıbal’ın konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Şehir Hastanesi açıldıktan sonra şehir merkezindeki Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Çekirge Devlet Hastanesi dışındaki bütün hastaneler kapatıldı. Türkan Akyol Göğüs Hastalıkları Hastanesi de kapatılan hastanelerden biriydi" dedi.

"ÖĞRENCİLER İÇİN RİSK OLUŞTURMUYOR MU?"

Hastanenin deprem yönetmeliğine uygun olmadığı ve yıkılacağı söylenmişti diyen Sarıbal, "Şimdi bu hastane binasının tadilat yapılarak bir eğitim kurumuna devredileceği söylentileri var. Hastalar için risk oluşturan bir bina öğrenciler için risk oluşturmuyor mu? Ayrıca, şehirden 19 km uzakta olan Şehir Hastanesi’ne gidemeyen hastalar, Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesine gidiyor. Hastanenin hasta kapasitesi inanılmaz boyutlarda arttı. Şehir merkezinde hastane ihtiyacı büyük. Eğer Türkan Akyol Göğüs Hastalıkları Hastanesi tadilat yapılarak hizmet verecek hale geliyorsa neden hastane olarak hizmete sokulmuyor?" ifadelerini kullandı.

Konuyu bir soru önergesi ile TBMM’ye taşıdık. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın cevabını kamuoyu ile de paylaşacağız.”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?