Hastane Bilgi İşlem Personeli Dokunulmaz mı?

Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesinde Başhekim Halil Karahan'ın düzenlediği toplantıda mesai saatleri ve kılık kıyafet konusunda uyarılan 4/D'li veri kayıt personelleri Başhekimi "Onurumuzla oynadı" diyerek yerel gazeteye şikayet ettiler.

Gündem 12.10.2021, 09:04 13.10.2021, 13:04 Zeynep Elmalı
Hastane Bilgi İşlem Personeli Dokunulmaz mı?

Lale Akasoy tarafından kaleme alınan sürekli işçiler tarafından yapılan şikayetde, "Sürekli olarak 4/D'li personelin giriş-çıkış ve çalışma saatlerini inceleyerek ek görevler veriyor. 4/D'liler olarak saçma sapan suçlamalara maruz kalarak hakaretlere uğradık. Öğle molasını yemek ve dinlenme haklarımızı gasp etti.Kişi rızası olmadığı halde izin kullandırılıyor. İzine çıkartılıyor. İnsan onuruna yakışır, insanca çalışıp ekmeğimizi kazanma çabamızı elimizden almak için tutanak tutulup iş akdimizi de sonlandırma tehditlerini de sürekli dile getiriyor." ifadelerine yer verildi.

Objektif gazetecilik yaparak söz konusu bu iddiları Başhekim Halil Karahan'a sorduk.

Başhekim Karahan, "Uyarı niteliğinde sert bir konuşma olabilir..." diyerek söze başladı.

Başhekim Karahan, söz konusu personelin kılık kıyafeti ve mesai saatlerine uyulup uyulması ile ilgili toplantıyı düzenlediğini söyleyerek,"Konuşmamda mobing yaptığımı düşünüyorlarsa mobingin tanımını bilmiyorlar... Zulmettiğimi, hakaret ettiğimi zannedenler haklarını aramak için istedikleri yere gidebilir. Herkesi uyardım. Uyarım sert olabilir. Mesai saatleri ve kılık kıyafet konusunda konuştum. Kimse ile kişisel bir sorunum yok. Kurumun saygınlığı adına yapılmış bir konuşmaydı. Niye bir Acıbadem, Doruk gibi olmayalım. Kurumumuzda çok nitelikli, tecrübeli çalışanlarımız var. İnsanlar kıyafetleri ile ağırlanır, fikirleriyle uğurlanır. Bizim hastalarımız özel ve hasas insanlar. İyi karşılamak, güler yüz göstermek zorundayız. Herkes mesai içinde bağlı bulundu alanda en iyi hizmeti sunmak zorunda..." şeklinde konuştu.

***

Çalışanların ve başhekimin ifadeleri bu şekilde..

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
........... 1 hafta önce
BİLGİ İŞLEMCİLERE,HİÇ BİR AMİRİN SÖZÜ GEÇMİYOR, BİLDİKLERİNİ OKUYORLAR.
4/D işçiler AĞALIK sistemi kurmuş 1 hafta önce
İşini düzgün yapanları tenzih ediyorum ama çoğu4/d işçi hastanelerde örgütlü ve beraber hareket ederek hem memurlara hem yöneticilere mobbing uyguluyor. İstedikleri bir şey olmayınca hemen yönetici ve memurları şikayet ederek iftiralar atıp birbirlerine yalancı şahitlik yapıyorlar. Bu şekilde yönetici ve memurlar üzerinde baskı oluşturuyorlar. Çoğu işten kaytarıyor, kendilerini çalıştıran yöneticilere memurlara sorumlulara kin güdüyorlar. Osmanlı içindeki ayaklanmacı yeniçeriler gibi artık 4/d işçilerde hastanelerde ağalık sistemi kurmuş ve bunu kimse darkedemiyor ya da önemsemiyor. Saha denetmenleri beden raporlamıyor bunları.
eski gata 1 hafta önce
Ankara gülhane hastanesindeki bilgi işlemciler yöneticilerden daha yetkililer.. Onların dediğini bir yönetici geri çeviremiyor.
ANKARA sağlık durumu 1 hafta önce
Ankara da bazı hastanelerde (Gülhane,Dışkapı ) İşini düzgün yapanları tenzih ediyorum ama çoğu4/d işçi hastanelerde örgütlü ve beraber hareket ederek hem memurlara hem yöneticilere mobbing uyguluyor. İstedikleri bir şey olmayınca hemen yönetici ve memurları şikayet ederek iftiralar atıp birbirlerine yalancı şahitlik yapıyorlar. Bu şekilde yönetici ve memurlar üzerinde baskı oluşturuyorlar. Çoğu işten kaytarıyor, kendilerini çalıştıran yöneticilere memurlara sorumlulara kin güdüyorlar.
Hakkı 1 hafta önce
Az bile demiş başhekim.Kurumun amiri yerine başka yerlerden icazet alıyorlar ve o icazet aldıkları yerlere güveniyorlar.%90 ı bu işe layık olmayan kisiler
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?