PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hastaları İle İlişkiye Girdiği İddia Edilen Doktorun Eşi Boşanma Davası Açtı

Aile Sağlığı Merkezinde 4 hastasıyla ilişkiye girdiği iddia edilen ve valilik kararıyla açığa alınan doktorun eşi boşanma davası açtı.

Gündem 13.05.2022, 21:12 16.05.2022, 10:24 Cansu Polat
Hastaları İle İlişkiye Girdiği İddia Edilen Doktorun Eşi Boşanma Davası Açtı

Adana’da yaşanan olayda Aile Sağlığı Merkezinde iddialara göre hastaları ile cinsel ilişkiye girdiği öne sürülen doktor İ.H.S. açığa alınmıştı. O doktorun eşi boşanma davası açtı.

Yüreğir ilçesindeki 051 No'lu Levent Aile Sağlık Merkezi'nde aile hekimi olarak görev yapan İ.H.S.'ye muayeneye gelen bazı kadınlar, hemşirelere, doktorun kendilerine elle tacizde bulunduğunu söyledi. Bunun üzerine merkezde görev yapan hemşire ve doktorlar, Sakar ile görüşüp uyardı.

Ancak tüm uyarılara rağmen kadın hastalara sözle ve elle tacize devam eden İ.H.S., iddiaya göre 4 hastasıyla da aile sağlığı merkezinde cinsel ilişkiye girdi.

SUÇÜSTÜ YAKALANDI

Durumdan şüphelenen diğer doktor ve hemşireler, İ.H.S.'nin ilişkiye girdiği öne sürülen hastayı takip edip suçüstü yaptı. İl Sağlık Müdürlüğü'ne dilekçe veren doktor ve hemşireler, İ.H.S.'den şikayetçi oldu.

İ.H.S., valilik kararıyla açığa alındı. Olayı öğrenen Dr. İ.H.S.'nin eşi boşanma davası açtı. Doktorun cinsel ilişkiye girdiği kadının da olayı doğruladığı öğrenildi.

Yorumlar (3)
İbrahim Eryılmaz 5 ay önce
Bu tiplerin meslekten men edilmesi ve her türlü kamu haklarının elinden alınması gerekir.
Radyoloji çalışanı 4 ay önce
Dr lar gırev yaptı ama sekreterlerine tam yetki verdi . Hastanın neresi ağrıyorsa değil tüm eklemleri kemikleri filme gönderildi tahlileri alındı sağlık personeli ful çalıştı.
Lisans Hemşireleri 5 ay önce
Sayın editör
bu haberi de payşaıp ve bize de destek olur musunuz
https://twitter.com/SaglTum/status/1525059798470995974

tüm sendikalar destek veriyor
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?