“Hastalara Bakmak Zorunda Değiliz, Evrak Daha Önemli”

Sabah'tan Fatma Göksu'nun haberine göre, Ankara Yenimahalle Çiğdemtepe Aile Sağlık Merkezi’nde çalışan Dr. U.Ş. odasının kapısını kilitledi. Evrak işleriyle uğraştığını söyleyen doktor “Hastalara bakmak zorunda değiliz, evrak daha önemli” dedi

“Hastalara Bakmak Zorunda Değiliz, Evrak Daha Önemli”

TIKLAYIN

Eşini boğaz enfeksiyonu rahatsızlığı nedeniyle aile hekimine götüren bir vatandaş, muayene olmak için sıra aldı ve bekledi. Aile hekimi Dr. U.Ş., odasında muayene olan hasta olmamasına karşın içeriye hasta almayan doktor ısrarla içeri girmek isteyen hasta ve yakınana kendilerini alamayacağını içerde evrak işleri ile uğraştığını öğle tatiline girdiğini söyledi. Duruma tepki gösteren hasta yakını ise doktorun işinin hastaya bakmak olduğunu ve evrak işlerinin sonra da yapılabileceğini belirtti. Doktor ise "Gidin şikâyet edin hastaya bakmıyorum" diyerek kapısını kapattı. Aile, doktoru şikâyet etti. Aile hekimi odasını kilitledi gelen hastalara "Evrak işlerim var hastaya bakamam" demesi üzerine, eşinin muayene olması gerektiğini ifade eden vatandaş o anları cep telefonu kamerası ile kaydetti. 'İçerde hasta yok neden içeri almıyorsunuz? Hastam var bakmak zorundasınız. Öğle tatili saati de henüz başlamadı' diye soran vatandaşa "Alamam çünkü buranın yönetimi şu anda bende. Hastalara bakmak zorunda değiliz" dedi. Vatandaşın 'yani siz evraklar hastadan daha mı önemli?' sorusuna "evet" yanıtını veren hekim vatandaşa istersen git şikâyet et beni dedi. Tartışma seslerini duyan bir başka hekim ise odasından çıkarak hastayı ben muayene edeyim ne olacak diyerek tartışmanın son bulmasını istedi.

Hasta yakını, "İnsanlar neden işlerini doğru düzgün yapmıyor? Hekimler mesleğe başlamadan önce yemin etmiyorlar mı? Yaşadığımız olay sonrası hakkımızı aramak istedik, İl Sağlık Müdürlüğü'ne şikâyette bulunduk. Bizim yerimizde daha ağır bir hasta da olabilirdi. Hekim önce hastayı muayene eder daha sonra evrak işlerini halleder. Doktorun tavrına çok üzüldük. Öğle tatiline 11 dakika kalmasına karşın öğle tatiline girdim buranın yönetimi bana ait diyen doktoru kınıyorum. Tartışmamızı duyup eşimi muayene eden diğer doktora çok çok teşekkür ederim" dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2020, 12:56

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
3 ÜN KÜPÜ 27
3 ÜN KÜPÜ 27 - 6 ay Önce

ne düdük gazeteciler var...doktora gecireceğim diye öleceksiniz neredeyse...

SIRADAKİ HABER