Hastadan İstenen Ücrete Tepki Gösterdiler Diye Sağlıkçılar Mobinge Uğradı!

HASTANENİN Anjiyo Laboratuvarı'nda görev yapan 6 sağlık çalışanının iddialarına göre, kalp ve damar cerrahisi doktoru Ö.A. bir hastadan 2 bin 500 TL fark ücreti talep etti. Anjiyo görevlisi sağlık çalışanları ise, ameliyat edilen hasta masada yatarken istenen ücret karşısında şok oldular.

Gündem 20.05.2021, 13:09 20.05.2021, 18:14 Güler Sağlam
Hastadan İstenen Ücrete Tepki Gösterdiler Diye Sağlıkçılar Mobinge Uğradı!

YÖNETİME ŞİKAYET ETTİLER

SAĞLIK çalışanları, aynı doktorun birkaç vakada daha hastalardan fark ücreti aldığını ve bakanlığın hastalardan ücret alınmaması yönünde talimatı olduğunu bildirerek duruma itiraz etti. Söz konusu vakayı ve fark ücreti konusunu yönetime bildirdiler ancak iddiaya göre umduklarını bulamadılar.

'ŞİDDET VE BASKI' İDDİASI

ANJİYO Laboratuvarı'nda görevli sağlık çalışanları F.K.K., M.Ç., F.T., E.T., Ö.F.B. ve H.Y., bu itiraz ve usulsüzlüğü bildirmelerinin ardından Başhekim Yardımcısı Dr. M.E’nin sözlü şiddet ve mobbingine maruz kaldıklarını iddia ettiler. Sağlık çalışanları, bu yönde bir şikayet dilekçesi de kaleme aldılar.

İŞTE DİLEKÇEDEKİ İNANILMAZ İDDİALAR

ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi anjiyo laboratuvarında görev yapmaktayız. 12.02.2021 tarihinde kalp ve damar cerrahi doktoru Ö.A.’nın bir hastasını işleme aldık. Hastanın ismi İ.T.’dir. Hastaya TVT (Derin Ven Trombozu) başarılı bir şekilde yapılmıştı, işlem esnasında hasta masada yatıyorken damarlarından birine balon yapılması gerektiği fakat yapılacak bu balonun ücretinin sigorta tarafından karşılanmadığı, 2 bin 500 TL’lik fark ücretine hastanın onay vermesi halinde işleme devam edilebileceği söylendi. Hastanın cevabı olumlu oldu ve kabul etti aradaki fark ücretini ödemeyi. T.C. Sağlık Bakanlığı’na bağlı sağlık kuruluşlarında hastadan hiçbir şekilde fark ücreti talep edilmeyeceğini bildiğimizden durumu yönetime bildirmek istedik. Aynı hekim bunun gibi birkaç vakada yine benzeri süreçler yaşamıştı. Bizler bu ve benzeri vakalarda kanuni haklarımızın üzerinde çalıştırılmaktayız ve bunun için Başhekim Yardımcısı Dr. M.E. tarafından mobbing ve sözel şiddete maruz kalmaktayız. Bu şartlar altında çalışmak istemediğimizi sözel ve yazılı bir şekilde belirttik. Gereğinin yapılmasını arz ederiz.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Hiçbiri 5 ay önce
Dr da akıl yokmuş size de emeğinizin karşılığını verse belki şikayetçi olmazdınız. Bu arkadaşlar köleliği seviyorlar galiba ulan hastadan fark alınmıyor da bu işler bu paralara bedava yapılır mı ? Bu paralara bunca hastaya işlem yapılıp radyasyon alınır mı ? Acaba halk yada devlet sana acıyor mu ? Alışmış halk bedavaya. Kendileri bize yüksek fiyata hizmet verirken biz bunlara kuruş paralara bakıyoruz. Sen radyasyondan kanser olsan sana, çocuğuna acırlar mı ? hayır herkes kendini düşünüyor. Hemşire hanım kim sana bugüne kadar farksız iş yaptı ? Pazar , market, usta, servis, kasap, e ticaret ? Bu kadar hasta bu paralara bakılmaz. Hayat geçiyor hem de hızlı bir şekilde ailenize zaman ayırın. Bu kadar emeği hayatımız çalınsın diye vermedik
Hiçbiri ye 5 ay önce
Sanırım sen böyle yaparsın veya yapıyorsun. Neymiş efendim paylasilsaymis. Hemşireler hakkını devletten bekler. Devlet vermezse öyle haraç kesmez.. haraç kesenede görz yummaz.. bu böyle biline..
Görsel Değişikliği 5 ay önce
Haberdeki görsel konu ile ilgili kurumu temsil etmiyor. Lütfen görseli değiştirin. Başka kurumları da zan altında bırakmayın.
Insaf 5 ay önce
YİNE ALKÜ YA BURADA YÖNETİM YOK GALİBA
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?