Hastadan Doktorları Şoke Eden Söz: Birinizde Bize Baksın!

Dün görevi başında geçirdiği kalp krizi sonucunda hayata veda eden Dr. Murat Ceyhan'ı arkadaşları hayata döndürmek için mücadele ederken kapıda bekleyen hastanın sözleri sağlıkçıları şoke etti: birinizde bize baksın.

Hastadan Doktorları Şoke Eden Söz: Birinizde Bize Baksın!
banner71

İzmir'in Karabağlar ilçesinde aile hekimi olarak görev yapan Dr. Murat Ceyhan geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti. Doktor kalp krizi geçirdiği sırada ASM'de bulunan diğer doktorlar hemen müdahale etti. Dr. Ceyhan'ı hayata döndürebilmek için CPR (Durmuş olan dolaşım ve solunum sistemini yeniden çalışır hâle getirmek için uygulanan yöntem) uygulamaya başladı. Bu sırada ASM kapısında muayene için gelen bir hasta, içeriye doğru bağırdı: "O kalp krizi geçiriyorsa, diğer doktorlar bize baksın"..
Yaşanan bu anları doktor olan bir sağlıkçı, sosyal medya hesabından şöyle paylaştı:

Dün İzmir'de bir aile hekimi görevi başında kalp krizi geçirdi. Tüm doktorlar toplanmış CPR yaparken kapıda bekleyen bir hasta diğer doktorlar bize baksın diyor. Acilde olsa bir nebze anlarım da aile hekimliğinde bir doktor can verirken ne acele işin olabilir. Doktor ölüyor.

TIKLAYIN


Bu yazının altına, genelde sağlıkçı olanların yaptığı şu yorumlar, insanlıktan uzaklaştığımızı gözler önüne seriyor:

Zincirleme trafik kazası, 12 hasta elimizin altında öldü, bu sırada Kalp Masajı yapmak için desteğe gelen bir hemşire arkadaşımız, ağrı kesici iğnesi 10dkdır yapılmayan biri tarafından darp edildi. Darp edenler de ceza almadı.

İki çocuk (3,5 yaş) trafik kazası, herkes çocuklarla ilgileniyor teyzenin biri “benim iğnem vardı yapın da gideyim” diye hemşire arkadaşımızı darlıyodu. yine bir hastada cprdayız,hasta döndü yoğun bakım için sevk yazıyorum koridordan biri “benim ilacımı yazsanız da gitsem”demişti.

Acilde bi uzman cpr yaparken başka bi hastası sonuçlarını göstermek için onu arıyordu. Kalp masajı yapıyor dedim. Ölmüştür artık o bıraksın da gelsin sonuçlarımıza baksın dedi

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2020, 14:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
..
.. - 5 gün Önce

Onlara bu şımarık özgüveni verenler utansın.

Hemşire
Hemşire - 5 gün Önce

Bakın bunu diyen insanla sağlıkta şiddet terörünü yapanlar aynı kişiler. Acilen sağlık kuruluşlarına polis kontrollü x ray gelmeli. Cebinde bıçakla servise geliyor. Rahat rahat girebiliyor. Sn bakanım bunlar hemen düzenlenmeli.

HUMANİST
HUMANİST - 5 gün Önce

DOKTORUMUZA ALLAH RAHMET GERİDE BIRAKTIKLARINA ALLAH SABIRLAR VERSİN.
VİCDAN VE DUYGU YOKSUNU BAHSİ GEÇEN LAFLARI SÖYLEYENE DE ALLAH DAHA BÜYÜK VE SÜRÜNDÜREN HASTALIKLAR VERSİN.

Hemşire
Hemşire - 5 gün Önce

Bakın bunu diyen insanla sağlıkta şiddet terörünü yapanlar aynı kişiler. Acilen sağlık kuruluşlarına polis kontrollü x ray gelmeli. Cebinde bıçakla servise geliyor. Rahat rahat girebiliyor. Sn bakan bunlar hemen düzenlenmeli.

x ray
x ray - 5 gün Önce

tüm hastanelere x-ray cihazı kurulmalıdır.
tüm hastanelerin güvenlik personeli sayısı yeterli hale getirilmelidir.

fatih
fatih - 4 gün Önce

Hastaneye gelenlerin çoğu artistliğe geliyor huzursuzluk çirkeflik çıkarmak için geliyorlar gerçek hasta yerine sadece acil önlerinde yığıntıya sebep oluyorlar kusura bakmasınlar verdikleri verginin 2 katını devlette bizden çalışanlardan alıyor ne diyorsunuz adı ustunde hastane kırmızı halımı döşeyecez altınıza haddinizi bilin efendi gibi gelin muayenenizi olup çıkıp gidin kimse sizle uğraşmak zorunda değil böyle cahil insanlar çok acil kalp krizi my gelir bi bakmıssın gardaş daha bekleyecez mi öldünmü bekle orda adamı hayata döndürmeye uğraşıyor doktor burda ayaktan giriş yapmış hasta 2 dak bekleyemiyor gerçi suç onların değil bu şekilde hastane çalışanlarını itibarsızlaştıranlara yazıklar olsun bir fırsatımız olsada başka kuruma geçsek

SIRADAKİ HABER